loading...
سایت تفریحی جهان فردا
داوودقادرزاده بازدید : 204 جمعه 30 مهر 1395 نظرات (0)

ایلنا: پس از سفر رئیس‌جمهور به مالزی، مناظره بین موافقان و مخالفان روغن خوراکی پالم وارد مرحله تازه‌ای شد و بار دیگر نگرانی‌هایی به وجود آورد.

به گزارش ایلنا، متاسفانه در این فضا مانند سال‌های گذشته مباحث تخصصی - علمی و کارشناسی گم شد. این سال‌ها سیاست‌های کشور درباره روغن پالم شفاف نبود و به دلیل ارائه اطلاعات نادرست و ناقص به مصرف‌کنندگان، کاهش مصرف سرانه شیر را تجربه کردیم چنانچه برخی از افراد با در اختیار داشتن تریبون به بیان نظراتی پرداختند که یا از نظر علمی نادرست بود و یا جامع نبود.

به عنوان مثال در برخی گزارش‌ها نوشته شده"روغن پالم 50 درصد اسید چرب ترانس دارد" این در حالی است که روغن پالم نه تنها اسید چرب ترانس ندارد بلکه به عنوان روش جایگزین برای حذف ترانس به کار گرفته می‌شود، یا می‌گویند "روغن پالم از هسته خرما درست می‌شود " درحالیکه روغن پالم از قسمت گوشتی پالپ(میوه پالم) به دست می‌آید و روغن حاصل از هسته پالم همان پالم کرنل است که میزان اسیدهای چرب اشباع بالاتری دارد و به عنوان روکش بستنی و جایگزین‌های کره کاکائو کاربرد دارد. سال‌های اخیر از این موارد و اشتباهات سهوی و عمدی در مصاحبه‌ها و گزارش‌‌ها کم دیده نشده که این خود اهمیت گفته رئیس‌جمهور درباره تبیین ویژگی‌های این روغن در حضور هیاتی از مالزی در ایران را به خوبی نشان می‌دهد.

مهمترین موضوعی که درباره روغن پالم مطرح می‌شود، خوراکی یا غیرخوراکی بودن آن است، در این باره باید گفت: "روغن پالم یک روغن خوراکی است که از قسمت گوشتی میوه پالم استخراج می‌شود. انواع روغن‌های پالم از قبیل پالم اولئین، پالم سوپر اولئین و غیره همگی خوراکی هستند. روغن پالم انواع مختلفی دارد، به طور کلی وقتی خوشه های میوه تازه پالم وارد خط روغن کشی می‌شود دو نوع روغن حاصل می‌شود؛ روغن پالم که از قسمت گوشتی میوه به دست می‌آید و روغن پالم کرنل که محصول هسته پالم است".

هسته پالم یا همان پالم کرنل دارای  حدوداً 80 درصد اسیدهای چرب اشباع است و گاهی برخی مسوولان میزان اشباع این روغن را با سایر انواع دیگر پالم اشتباه می‌گیرند. بر خلاف تصور خیلی‌ها، روغن هسته پالم جزو روغن‌های گران‌قیمت محسوب می‌شود، قیمت جهانی یک تن روغن هسته پالم در حدود 1300 دلار برآورد شده که از روغن‌های ذرت، آفتابگردان و کانولا به مراتب گران‌تر است.

  روغن پالم مشابه هر نوع روغن گیاهی و حتی روغن حیوانی می‌تواند به عنوان ماده اولیه در صنعت اولئو کمیکال مورد استفاده قرار گیرد و گلیسیرین، اسید چرب و الکل چرب تولید کند که در صنایع شوینده و آرایشی - بهداشتی کاربرد دارد. چنانچه امروز در خیلی از شامپوها از روغن زیتون استفاده می‌شود، نمی‌توانیم بگوییم چون از روغن زیتون در شامپو استفاده شده، روغن زیتون، یک روغن صنعتی است و قابلیت خوراکی ندارد.

نکته بعدی، مربوط به مرغوبیت روغن پالم و سطح کیفیت آن می‌شود. شاخص‌های کنترل کیفیت تمام روغن‌های خوراکی از قبیل ترکیب اسیدهای چرب، پراکسید، اسیدیته، آلاینده‌ها، فلزات سنگین و غیره مطابق با استانداردهای ملی  ایران و بین‌المللی بررسی و پس از تطابق کامل با این استانداردها، مجوز ترخیص و واردات  روغن به کشور دریافت می‌شود. پس تمامی انواع روغن پالم ورودی به کشور باید با استانداردهای ملی ایران مطابقت داشته باشد.

استفاده از انواع روغن پالم مطابق استاندارد های ملی و پروانه های بهداشتی ساخت در برخی از فرآورده ها مجاز  است؛ انواع روغن های  مخصوص سرخ کردنی، انواع روغن های قنادی، انواع کره گیاهی، روغن خوراکی مصرف خانوار(نیمه جامد بسته بندی شده در حلب)، انواع روکش بستنی  و روغن های قابل جانشینی با کره کاکائو.

در حال حاضر هیچ روغن پالمی به صورت خالص بسته بندی و روانه بازار نمی شود که  میزان اسید های چرب اشباع آن بتواند برای مصرف کننده مشکل ایجاد کند به عبارتی دیگر انواع روغن پالم در مخلوط با سایر روغن های با اسید های چرب اشباع کمتر مانند آفتابگردان، سویا و کانولا تحت عنوان محصولاتی از قبیل سرخ کردنی ها، روغن های نیمه جامد، روغن قنادی وکره گیاهی روانه بازار و سبد خانوار می گردد که میزان اشباع این محصولات نسبت به اشباع روغن پالم کمتر است و جای نگرانی ندارد.

در این بین برخی خواستار توقف کامل واردات این محصول به داخل هستند، در واقع اهمیت انواع روغن پالم  با توجه به نوع محصول در زمینه های حذف اسید های چرب مضرر ترانس، ایجاد بافت مناسب و مقاومت بالا است. به عبارتی دیگر اگر در حال حاضر هیچ گونه روغن پالم وارد کشور نشود باید منتظر پیامدهای خاصی باشیم؛ استفاده از روغن های هیدروژنه سویا در روغن های سرخ کردنی و روغن های قنادی و غیره که باعث افزایش میزان ترانس این محصولات به بیش از 25 درصد شده که این

خود سبب افزایش آمار سکته های قلبی و بیماری های عروقی به میزان ده برابر بیشتر از اسید های چرب اشباع می شود و از طرفی دیگر در حال حاضر مطابق استاندارد های ملی، بیشترین میزان ترانس در انواع روغن های خوراکی 2 و روغن های قنادی 5 است پس در عمل  بدون استفاده از انواع روغن پالم، امکان دستیابی  به این استاندارد ها غیر ممکن خواهد بود.

از طرف دیگر به دلیل آنکه کریستال های روغن پالم به شکل بتاپریم هستند پس فقط روغن های قنادی تولیدشده از روغن پالم می توانند به خوبی عمل کنند و موجب مخلوط شدن بهتر چربی در خمیر و افزایش هوادهی شوند، ضمن آنکه اسید پالمیتیک این روغن هوادهی مخلوط های شکر و چربی را بهبود می دهد.

در حال حاضر روغن های پالم اولئین مناسب ترین گزینه برای سرخ کردن عمیق هستند زیرا این روغن به دلیل مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون و نداشتن اسید های لینولنیک  درشرایط سرخ کردن پلیمر نمی شود و منجر به بوی بد نمی گردد.

با یک محاسبه سر انگشتی ساده و به کارگیری میانگین آمار تقریبی تولید (در حال حاضر ) چند نوع محصول پالم‌دار در صنعت روغن از قبیل روغن خوراکی مصرف خانوار(نیمه جامد حلب)، انواع روغن سرخ کردنی، روغن قنادی، کره گیاهی و میانگین درصد میزان انواع روغن پالم به کار گرفته شده در این محصولات می‌توان پی برد که فقط صنعت روغن در ایران(بدون احتساب سایر صنایع غذایی) به حداقل بیش از500 هزار تن انواع روغن پالم نیاز دارد که این مقدار نه براساس تخریب منتقدان و نه براساس ترویج  طرفداران روغن پالم نمی‌تواند تغییر یابد زیرا در تمامی محصولات فوق، مطابق با استاندارد ملی(وجود شاخص کنترلی مجموع اسیدهای چرب اشباع ) و ویژگی‌های محصول، نه می‌توان درصد پالم را کاهش و نه افزایش داد.

همزمان با سفر رئیس‌جمهور به مالزی در برخی خبرها این‌چنین گزارش شد "که واردات انواع روغن پالم سال 95 دو برابر شده یا عناوینی مانند جهش خاموش واردات پالم"، سوال اینجاست که آیا واقعاً این نوع گزارش‌ها در مورد واردات درست است؟ به طور کلی ارایه آمار در دوره زمانی کوتاه‌مدت، غیر اصولی است. برای شفاف‌سازی در این مورد با نگاهی گذارا به آمار واردات انواع روغن پالم در سایت گمرک میزان واردات انواع روغن پالم در شش ماهه اول سال 95 حدود 179 هزار تن بوده درحالیکه میزان واردات شش‌ماهه اول سال 94 بالغ بر181  هزار تن شد.

سال 1394 به دلیل وجود سهمیه‌بندی فصلی 105 هزار تنی واردات این روغن، میزان بالایی از روغن‌های وارداتی پالم، در پاییز از گمرک ترخیص شد. عمده روغن‌های پالم ترخیص شده از گمرک سال 95 مربوط به فروردین و اردیبهشت است که با توجه به محدودیت‌های ترخیص در انتهای سال 94 در مخازن گمرکی و جود داشتند و ابتدای سال 95 ترخیص شدند.

در حال حاضر طبق گفته‌های مقامات ارشد سازمان‌های نظارتی و پایش محصولات لبنی در سطح بازار، هیچ‌گونه روغن پالمی در شیر و لبنیات استفاده نمی‌شود و طبق استانداردهای ملی مجوز استفاده خالص  و 100 درصدی انواع روغن پالم در فرآورده‌های روغنی که وارد سبد خانوار می‌شوند وجود ندارد پس جای  هیچ نگرانی در این زمینه نیست. روغن پالم همواره به عنوان کلیدی در حذف اسید چرب ترانس از آن یاد می‌شود و نیاز تکنیکی صنعت غذا است.

شادی آوایی(کارشناس صنایع غذایی)

داوودقادرزاده بازدید : 229 شنبه 14 فروردین 1395 نظرات (0)

 

تاثیر بینظیر سیب زمینی بر جوانسازی پوست!

 

سیب زمینی یک گیاه یک ساله است که ما از غده های موجود در ریشه آن استفاده می کنیم. سیب زمینی خواص درمانی و تغذیه ای فراوانی دارد که با خوردن آن از خواصش استفاده می کنیم ، علاوه بر اینها به تازگی متخصصان پوست اعلام کرده اند آب سیب زمینی با جوش ها مقابله و پوست را شفاف می کند و پف زیر چشم را از بین می برد، در واقع خوراکی است که مثل وایتکس پوست را سفید و روشن می کند.

 

سیب زمینی معجزه پوست ، خواص سیب زمینی ، خواص سیب زمینی برای پوست

راهی طبیعی برای جوانسازی پوست 

همانند بسیاری از خانم ها، میزان زیادی از درآمدم را برای خرید کرم مرطوب کننده، اسکراب های صورت، کرم ضد جوش و ضدپیری هزینه می کنم ولی مدتی است که دنبال یک راه حل طبیعی و ارزان قیمت هستم.

آب سیب زمینی برای پر کردن پوست

به مدت 2 هفته هر روز، آب 2 تا 3 عدد سیب زمینی متوسط را خوردم بدون این که در برنامه غذایی یا برنامه زیبایی تغییری ایجاد کنم. آب به دست آمده را باید خوب هم بزنید و پس از گرفتن بلافاصله مصرف کنید. متخصصان پوست، معتقدند مصرف آب سیب زمینی مفید است.

مایعات برای حفظ سفتی و خاصیت انعطاف پذیری پوست لازم است. علاوه بر آن به گفته متخصصان، سیب زمینی دارای میزان زیادی آنتی اکسیدان از جمله پلی فنولز طبیعی است که نوعی ریز ماده مغذی محسوب می شود و در بسیاری از گیاهان یافت می شود.

 

سیب زمینی گیاهی برای سفیدی پوست ، خواص سیب زمینی برای پوست ، ماسک سیب زمینی

آب سیب زمینی و تاثیر مثبت آن بر سلامت پوست 

ادله زیادی نشان می دهد که، سیب زمینی نقش مهمی در عملکرد سلول و کاهش عفونت دارد.هرچه سیب زمینی تازه تر باشد، میزان مواد مغذی و ویتامین C آن بیشتر است. سیب زمینی حاوی ویتامین B6 نیز است. پوست سیب زمینی هم سرشار از ویتامین ها و موادمعدنی است، بنابراین سیب زمینی را با پوست مصرف کنید. از استفاده سیب زمینی سبز یا جوانه زده پرهیز کنید زیرا سمی است.

با وجود سردی هوا، تصور می کردم پوستم خشک و پوسته پوسته شود. هر چند با این روش قیافه ام 10 سال جوان تر نشده ولی مثل قبل دچار خشکی پوست نشدم.

 

 برای از بین بردن جوش ها

می گویند، آب سیب زمینی التهاب، سوزش، خارش، جوش، زخم و کبودی را کاهش می دهد، می خواستم چند جوش سمج را از بین ببرم اما نمی دانستم چگونه؟ تصمیم گرفتم،پالپ سیب زمینی را با آب لیمو مخلوط کنم و روی قسمت های موثر قرار دهم. متوجه شدم که جوش روی صورت، نیم ساعت پس از استفاده از این روش کوچک تر شد.قرار دادن برش های سیب زمینی به جای پالپ سیب زمینی موثر تر است.

 

استفاده از سیب زمینی برای پف چشم ها ، ماسک سیب زمینی ، ماسک سیب زمینی برای صورت

خواصیت سیب زمینی برای از بین بردن پف زیر چشم

 ماسک برای از بین بردن پف زیر چشم

به ندرت دچار پف زیر چشم می شوم اما چشم هایم خسته است و سیاهی دور چشم و بینی ام دیده می شود، بنابراین هر شب برش های سیب زمینی را روی چشم ها قرار می دهم. پف چشم به علت باز شدن رگ های کوچک خونی به وجود می آید. آب سیب زمینی خاصیت تسکین دهنده و خنک کننده دارد. با خنک کردن دور چشم ها، رگ های خون در پوست منقبض می شود؛ اما به علت نشاسته ای که دارد هنگام استفاده از آن مراقب باشید داخل چشم نرود.

سیب زمینی حاوی آنزیمی است که به عنوان سفید کننده طبیعی عمل می کند و باعث روشن شدن پوست می شود. به مرور زمان لکه هایی که بر اثر نور خورشید به وجود می آید و قسمت سیاه دور چشم، کم رنگ می شود. به گفته متخصص پوست برای نتیجه گرفتن از این روش، نیاز به زمان است.

استفاده از سیب زمینی برای بهبود پوست ، ماسک سیب زمینی برای صورت ، آب سیب زمینی خام

 ماسک سیب زمینی و از بین بردن خط های دور چشم!

 

برای از بین بردن خط های دور چشم از سیب زمینی رنده شده استفاده شود

سیب زمینی رنده و مخلوط شده با آب یک عدد لیمو را به صورت می مالم و می گذارم ده دقیقه بماند. حس خوبی می دهد. جمع شدن پوست را می توانم احساس کنم. اما آیا واقعاً چین و چروک های اطراف چشم ها را از بین می برد؟ ویتامین C از پوست در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند آنتی اکسیدان موجود در سیب زمینی، رادیکال های آزاد را جذب می کند و مانع فعالیت می شود.

رادیکال های آزاد با آسیب رساندن به سلول ها باعث پیری پوست می شود، هر چند که شاید ویتامین C و آنتی اکسیدان به اندازه کافی اثرگذار نباشد. با این روش اگرچه تمام مشکلات پوستم برطرف نشد اما احساس می کنم پوستم جمع و نرم شده است.

پوست سیب زمینی برای از بین بردن سفیدی مو

توصیه می شود، پوست 5 عدد سیب زمینی را در 2 لیتر آب به جوش بیاورید و بگذارید روی حرارت کم بجوشد؛ سپس پوست آن را دور بیندازید. پس از شستن مو با شامپو و نرم کننده، آب پوست سیب زمینی را روی موها بریزید و پس از 20 دقیقه شست و شو دهید. این کار علاوه بر کاهش تراکم موهای سفید، آن ها را نرم و لخت می کند.

با سیب زمینی جوان شوید + تصاویر 4.5/5 194
منبع : 598 -/ ن.م
داوودقادرزاده بازدید : 252 دوشنبه 03 اسفند 1394 نظرات (0)

همه چیز در مورد خاکشیر

خاکشیر جزو آن دسته از خوراکی‌هایی است که خوردن آن باعث از بین رفتن عطش و تشنگی می‌شود ولی جدای از اینها خاکشیر درمان مناسبی برای مشکلات افراد لاغر است چرا که اشتها آور بوده و معده را تقویت می‌کند. از خواص دیگر خاکشیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
همه چیز در مورد خاکشیر

 

55آنلاین:   خاکشیر جزو آن دسته از خوراکی‌هایی است که خوردن آن باعث از بین رفتن عطش و تشنگی می‌شود ولی جدای از اینها خاکشیر درمان مناسبی برای مشکلات افراد لاغر است چرا که اشتها آور بوده و معده را تقویت می‌کند. از خواص دیگر خاکشیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 
 
با جوش صورت وداع کنید
 
مخلوط 2 قاشق غذاخوری خاکشیر با عرق شاه‌تره، عرق کاسنی و عرق بیدمشک ترکیب خوبی برای درمان جوش‌های صورت است. برای استفاده از این مخلوط کافی است یک استکان از هر یک از عرق‌های گیاهی شاه‌تره، بیدمشک وکاسنی را با هم مخلوط کرده و آن را با 2 قاشق غذاخوری خاکشیر ترکیب کنید. نوشیدن این ترکیب علاوه بر آن‌که جوش‌های صورت را درمان می‌کند برای افرادی که دچار گرفتگی صدا هستند نیز موثر است. مدت درمان با این نسخه دست کم 3 هفته است و پس از این مدت نتایج بهبود به مرور در چهره بیمار نمایان می‌شود.
 
 
 
دفع سنگ کلیه
 
درمانگران، مصرف مخلوطی از خاکشیر و ترنجبین برای درمان سنگ کلیه در افرادی که به این بیماری مبتلا هستند یا کلیه آن‌ها استعداد سنگ‌سازی‌ را دارد، توصیه می‌کنند. برای تهیه این نسخه خانگی کافی است 3 قاشق غذاخوری ترنجبین را در یک لیوان آب به‌مدت 5 ساعت خیسانده و پس از این مدت آن را صاف کنید. سپس ترنجبین صاف کرده را با 2 قاشق غذاخوری مخلوط کرده و آن را میل کنید. نوشیدن این مخلوط به‌صورت روزانه به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند. علاوه بر این افرادی که دچار بوی بد دهان به‌دلیل عفونت و مشکلات بلغمی هستند نیز می‌توانند از این نسخه استفاده کنند.
 
 
 
وزن اضافه کنید
 
افراد لاغر و کسانی که تمایل دارند وزن خود را بالا ببرند، می‌توانند از این نسخه استفاده کنند. این گروه اگر خاکشیر را با شیر میل کنند می‌توانند با نوشیدن این خاکشیر صبح ناشتا به درمان لاغری و افزایش وزن خود کمک کنند. به اعتقاد درمانگران، درصورتی که شیر تازه و طبیعی باشد میزان تاثیرگذاری این نسخه بیشتر می‌شود. بنابراین افرادی که به شیر طبیعی دسترسی دارند بهتر است از شیر طبیعی و روستایی استفاده کنند.
 
 
 
بهبود لک‌ها با خاکشیر
 
برای از بین بردن لک‌های پوست به‌ویژه صورت یکی از بهترین روش‌ها، نوشیدن خاکشیر و ترنجبین است. افرادی که از این ترکیب به‌صورت روزانه و مستمر به‌مدت 3 هفته استفاده کنند بعد از مدتی با روشنی پوست و از بین رفتن لک‌های صورت و پوست‌شان روبه‌رو می‌شوند. برای تهیه این ترکیب نیز لازم است ترنجبین را 5 ساعت در آب بخیسانید و صاف شده آن را با 2 قاشق خاکشیر مخلوط کرده و میل کنید.
 
 
 
خاکشیرو عسل درمان دل‌ضعفه
 
برخی از افراد هستند که در طول روز دچار دل ضعفه می‌شوند. این دل‌ضعفه ممکن است در طول روزهای گرم تابستان یا در ایام ماه رمضان به سراغ افراد مختلف بیاید. برای پیشگیری از بروز این دل‌ضعفه کافی است، خاکشیر و آب عسل را با هم ترکیب کرده و میل کنید. برای تهیه، عسل را با خاکشیر به مقدار لازم مخلوط کرده، سپس بجوشانید. بعد از مدتی که این ترکیب جوشید کفی روی آن تشکیل می‌شود که باید از دیگر مواد موجود در ظرف جدا شود. مابقی مواد همان ترکیبی است که برای بهبود دل‌ضعفه و پیشگیری از بروز آن مصرف می‌شود. اگر چه عسل با حرارت، برخی از ویتامین‌ها و مواد مغذی خود را از دست می‌دهد اما در عین حال مواد مفیدی در آن باقی می‌ماند که برای درمان دل‌ضعفه بسیار مناسب است.
 
 
 
اسهال را درمان کنید
 
ابتلا به اسهال یکی از اختلالاتی است که در کودکان بسیار شایع است. درمانگران طب سنتی ایران برای درمان این مشکل، دارویی را تجویز می‌کنند که در تمامی خانه‌ها امکان تهیه و مصرف آن وجود دارد. برای تهیه این دارو کافی است خاکشیر را بو داده و آن را با آب و عسل مخلوط کنید و به بیمار بدهید. این ترکیب را متناسب با سن بیمار، هر 2 ساعت یک بار برای او تجویز می‌کنید. میزان مصرف این مخلوط از یک قاشق غذاخوری تا یک سوم استکان برای خردسالان تجویز می‌شود.
 
 
 
منبع: آرمان
داوودقادرزاده بازدید : 187 یکشنبه 02 اسفند 1394 نظرات (0)
گرچه مزیت بشر نسبت به سایر مخلوقات، احساساتی بودن آن است و این احساسات برای بیان حالات درونی، اهمیت بسیاری دارد؛ اما برخی احساسات نظیر خشم نه تنها برای زندگی عادی، بلکه برای زندگی مالی، یک تهدید جدی محسوب می‌شود.
خشم چگونه سلامت مالی شما را تهدید می‌کند؟

 

55آنلاین:   احساسات شما اغلب برای ابراز و هشدار دادن به شما در موقعیت‌های خطرناک، بسیار سودمند است؛ اما در این بین، یک احساس، یعنی خشم، می‌تواند بر سلامت مالی شما تاثیر منفی بگذارد. این خشم اگر مدیریت و کنترل نشود، می‌تواند منجر به مصرف‌گرایی شده و بر تمام بخش‌های زندگی شما اثر گذارد.

 متاسفانه، احساس خشم و عصبانیت، می‌تواند بعضی وقتها به مدیریت مالی ضعیف منتهی شود. «یوآن سوتکین»، کارشناس مالی می‌گوید: خشم کنترل نشده می‌تواند شما را از رفاه دور کند. اگر در تغییر شرایط مالی خود جدی هستید، باید نخست با خشم پنهان در درون خود مبارزه کنید چرا که این خشم می‌تواند با کامیابی شما تداخل پیدا کند.

انباشته شدن خشم، مهم‌ترین خطر برای امنیت مالی
یکی از منشأهای بروز خشم که می‌تواند بر رویکرد مالی شما تاثیر منفی بگذارد، «بدهی» است. اگر اجازه دهید عصبانیت و ناراحتی درباره بدهی‌هایتان انباشته شود، احساسات ویرانگر می‌تواند شما را از اتخاذ تصمیم مناسب و برداشتن گام‌های اساسی و ضروری برای آنکه بتوانید دوباره زمام امور مالی خود را به دست بگیرید، بازدارد. در صورت متورم شدن این ناراحتی و خشم، ممکن است دیگران را مسبب ناکامی و وضع نامساعد خود بدانید. این خشم ممکن است حتی باعث شود تا شما وارد ماجراهایی کند که شانس کمتری برای بهبود اوضاع داشته باشد و حتی به وخامت اوضاع کنونی نیز بینجامد. این جریانات خطرناک می‌تواند پرداخت پول زیاد برای قمارکردن، شرکت در بخت‌آزمایی و... باشد.

«بیلی فی»، کارشناس مدیریت بدهی در کمپانی debt.org توضیح می‌دهد که متورم شدن و انباشت خشم چگونه می‌تواند مانند یک گلوله برفی بزرگ و خطرناک شود. وی می‌گوید: شما در مرحله نخست از دست خود عصبانی می‌شوید که چرا به این وضع نابسامان افتاده‌اید؛ در مرحله بعدی از دست طلبکاران و بانک‌ها عصبانی می‌شوید که چرا این همه از شما قسط و کارمزد می‌گیرند؟ بعد، از دست عزیزان خود، به دلیل باری که روی شما گذاشته‌اند عصبانی می‌شوید. در نهایت از زمین و زمان و کل جهان شاکی می‌شوید که چرا شانس برنده شدن در بخت‌آزمایی‌ها را به شما نداده که این مورد اخیر دیگر نقطه پایانی بر مشکلات مالی شماست. خشم و عصبانیت می‌تواند ناگهان منجر به اتخاذ تصمیمات احساسی نظیر خشونت یا حتی شرکت در فعالیت‌های غیرقانونی شود.

یکی از نخستین واکنش‌های شما شاید این باشد که کل احساس خشم خود را کنار بگذارید و از داشتن هرگونه مشکل مالی یا خشم طفره روید. شاید شروع کنید به رویاپردازی درباره اینکه برنده بعدی مسابقات بخت‌آزمایی شما هستید یا اینکه به زودی صاحب پولی خواهید شد. با این‌حال، امیدواری یا آرزوی بهبود شرایط مالی بهترین راه برای حل چنین مشکلاتی نیست. بلکه باید تلاش خود را بکنید تا درباره اهداف مالی خود واقع‌بین باشید. بنابراین خواهید توانست یک بار برای همیشه مشکلات مالی خود را حل کنید. 

سوتکین می‌گوید: نخستین گام مهم این است که عصبانیت و خشم خود را بپذیرید و سپس به دنبال راه‌حل‌های واقعی‌تر باشید. اگر بدهکار هستید، ولخرج هستید، اقساط عقب افتاده دارید یا رفتارهای اشتباه مالی دیگری دارید که اطرافیان شما را نیز آزار می‌دهد، آنها را رفع کنید. متوقف کردن یا معکوس کردن این رفتارها و عادات مستلزم این است که از خشم خود بگذرید و بتوانید آن را کنترل کنید.

سرزنش ممنوع!
از سرزنش کردن خود و دیگران به عنوان مسببان وضعیت مالی خود اجتناب کنید. این یک ابزار ناسالم برای زدودن خشم نسبت به شرایط کنونی مالی خود و تبدیل این وظعیت به یک شرایط قابل تحمل است. «لئون اف.سلتزر»، روانشناس می‌گوید: خشم اغلب خود را در پوشش احساس گناه، رنجش یا ترس بروز می‌دهد. اگر درباره شرایط مالی خود احساس گناه، اضطراب یا ترس می‌کنید با یک مشاور ارشد مالی مشورت کنید. او می‌تواند به شما کمک کند تا با یافتن منابع مالی مطمئن، شرایط مالی خود را بهبود بخشید. همچنین، مراقب باشید از روی احساسات خرج نکنید و سلامت مالی خود را به خطر نیاندازید. در عوض راهی برای به دست گرفتن کنترل احساسات خود بیابید و با برنامه‌ریزی صحیح شرایط مالی خود را بهبود بخشیده و افسار مالی را به دست بگیرید.

 

منبع: اقتصادنیوز

داوودقادرزاده بازدید : 259 یکشنبه 06 دی 1394 نظرات (0)

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم، یکی از روش‌ها برای تنظیم هورمون‌هایی که از غده هیپوتالاموس ترشح می‌شوند، آروماتراپی نام دارد. این شیوه در مکتب طب سنتی هند وجود دارد و در آن درمانگران از انواع و اقسام عطرهای طبیعی برای تنظیم عملکرد غده هیپوتالاموس استفاده می‌کنند و با تنظیم هورمون این غده باعث عملکرد دستگاه‌های جنسی بدن و کیفیت روابط زناشویی می‌شوند. در این مطلب به ادامه معرفی برخی از روش‌های عطر درمانی و معرفی چند گیاه مؤثر برای درمان اختلالات جنسی می‌پردازیم. با بخش دوم این مقاله ما را همراهی کنید.

درمان اختلالات جنسی با طب سنتی (2)

اگر در سن میانسالی هستید با این نسخه انرژیتان را حفظ کنید

بحران میانسالی مسئله‌ای است که خیلی از زنان وقتی به میانسالی می‌رسند، نگران این بحران می‌شوند. این بحران خود را با کاهش میل جنسی و بی‌نظمی در روابط زناشویی نشان می‌دهند. هندی‌ها و بسیاری از مردمان آسیای شرقی برای درمان این بحران در میانسالی از عصاره‌ای استفاده می‌کنند که از اسانس گیاه گل‌سرخ، چوب صندل و گل یلانگ‌یلانگ به دست می‌آید. برای استفاده از این درمان آن‌ها این ۳ اسانس را به طور مساوی در ظرفی بلوری و تیره‌رنگ می‌ریزند و آن را خوب تکان می‌دهند تا این محلول یکدست شده و هر شب چند قطره از این اسانس‌ها را روی دستمال و یا پنبه ریخته و زیر بالش خود می‌گذارند. بوییدن این ترکیب باعث می‌شود بدنشان به تعادل هورمونی برسد و انرژی‌هایشان را تنظیم کند تا رابطه زناشویی خوبی داشته باشند.

 

 
 

با هدیه دادن این عطر طبیعی به شوهرتان او را از بی‌میلی در روابط زناشویی نجات دهید

یکی دیگر از روش‌هایی که در کشورهای آسیایی استفاده می‌شود این است که از عطری به نام «اغواگر بزرگ» استفاده می‌کنند. این عطر مجموعه‌ای از عصاره‌ها و اسانس‌های گیاهی است که علاوه بر اینکه نیروی جوانی را تقویت می‌کند، بی‌میلی‌ و کاهش میل جنسی را در مردان میانسال درمان می‌کند. این ترکیب از عصاره گل‌های شمعدانی، چوب صندل هندی، گل مریم، چوب بلسان و اسانس یلانگ‌یلانگ تهیه می‌شود و مردان میانسال با بو کردن این عصاره، قوای جنسی خود را تقویت می‌کنند. بوییدن و استشمام این نسخه گیاهی، انرژی جنسی آن‌ها را افزایش داده و می‌تواند ناتوانی جنسی را بهبود بخشد.

 

 
 

این اسانس‌ها را به یاد داشته باشید

رابطه جنسی امن و آرام که با کیفیت و مناسب باشد، به رابطه جنسی گفته می‌شود که اضطراب و استرس در آن دخیل نباشد. برای تجربه کردن چنین رابطه‌ای به شما توصیه می‌کنیم از شیوه‌های آروماتراپی یا عطردرمانی استفاده کنید و از عطر‌ها و اسانس‌های زیر استفاده کنید:

 

– اسانس زنجبیل یکی دیگر از اسانس‌های طبیعی‌ست که میل جنسی را در شما افزایش می‌دهد. برای استفاده از این اسانس از عطرهایی استفاده کنید که در پایه آن زنجبیل دارد. همچنین می‌توانید از میوه زنجبیل در وعده‌های غذاییتان استفاده کنید.
– عصاره شمعدانی برای زنان یائسه توصیه می‌شود. این اسانس انرژی از دست رفته زنان بخصوص زنانی که در آستانه یائسگی هستند را بازسازی می‌کند.
– اسانس اسطوخودوس هم با برقراری تعادل هورمونی در زوج‌ها قبل از رابطه زناشویی انرژی آن‌ها را افزایش می‌دهد.
– به زوج‌هایی که ار رابطه زناشویی ترس و اضطراب دارند، پیشنهاد می‌کنیم از چوب سدر استفاده کنند و با استشمام عطر آن این ترس و اضطراب را از بین ببرند. برای استفاده از این گیاه هم می‌توانید از اسانس چوب سدر آن استفاده کنید و هم می‌توانید چوب‌های آن را در کیسه‌ای توری ریخته و از آن به عنوان خوشبوکننده درون اتاق استفاده کنید.
– برخی از افراد هم هستند که به دلیل زودانزالی اعتماد به نفس کافی ندارند. به این افراد توصیه می‌شود از عصاره یاس استفاده کنند. این افراد باید این عصاره را بر روی پنبه اسپری کرده و در خانه یا اتاقشان قرار دهند.

منبع:چیدنی

داوودقادرزاده بازدید : 198 سه شنبه 01 دی 1394 نظرات (0)
5 میوه و گیاه ضد سرطان
 

سرطان نوعی بیماری است که باعث رشد سلول های غیر طبیعی شده و به شیوه های مختلف به بدن آسیب میرساند. بیش از 100 نوع سرطان از جمله سرطان پستان، پوست، ریه، روده، پروستات و ... وجود دارد. که هر کدام دارای علائم متفاوتی هستند.

سیگار کشیدن بیش از حد، مصرف زیاد الکل، قرار گرفتن د رمعرض آفتاب شدید، چاقی، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، دود سیگار و ژنتیک از عوامل افزایش ابتلا به سرطان می باشند.

اگر چه ما قادر به کنترل عواملی چون محیط زیست و ارث نیستیم، ولی می توانیم با داشتن رژیم و یک زندگی سالم خطر ابتلا به سرطان را به طرز چشمگیری کاهش دهیم.

 

5 میوه و گیاه (سوپر فود) ضد سرطان

 

1.کلم بروکلی

این گیاه شامل ترکیباتی به نام گلوکوزینولات بوده که تولید کننده ی آنزیم های محافظت کننده در بدن است.

یکی از این آنزیم ها سولفورافان نام دارد که خطر ابتلا به سرطان را با از بین بردن مواد شیمیایی سرطان زا در بدن کاهش می دهد و همچنین با هدف قرار دادن سلول های بنیادی از رشد تومور جلوگیری می کند.

مطالعاتی که در سال 2011 توسط دانشمندان موسسه لینوس پائولینگ انجام شد نشان داد که کلم بروکلی برای پیشگیری از سرطان مفید است.

کلم بروکلی در محافظت در برابر سرطان دهان، سینه، کبد، ریه، مثانه، مری و معده مفید است.

2 تا 3 بار در هفته کلم بروکلی را بصورت آب پز یا بخار پز مصرف کنید.

 

2. چای سبز

چای سبز یک نوشیدنی محبوب است که به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک میکند. ترکیبات موجود در این چای مانند کاتچین و مشتقات گزانتین به جلوگیری از توسعه سلول های سرطانی کمک می کنند.

بررسی ها و مطالعات انجام شده در سال 2008 نشان میدهد که چای سبز در برابر سرطان های دستگاه گوارش، پستان، ریه و پروستات، تاثیرات محافظتی دارد.

در روز 3 تا 4 فنجان چای سبز بنوشید تا از مزایای ضد سرطان آن بهره مند شوید.

 

3.گوجه فرنگی

این میوه های آبدار منبع خوبی از لیکوپن و آنتی اکسیدانی قوی هستند که با سرطان مبارزه می کنند. لیکوپن سیستم امنیتی بدن را تقویت کرده و از سلول ها محافظت می کند.

همچنین از رشد سلول های غیر طبیعی جلوگیری کرده و منبع خوبی از ویتامین های C، A و E میباشد.

مطالعاتی که در سال 2013 در مجله ی «علوم تغذیه و ویتامین» انجام شد، نشان داد مردانی که گوجه فرنگی و یا محصولات مرتبط به آن (خام یا پخته) را مصرف می کنند ، احتمال ابتلای به سرطان پروستات کمتری دارند.

گوجه فرنگی نیز در کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، ریه و معده موثر است.

در روز 1 فنجان گوجه فرنگی خُرد شده مصرف کنید. همچنین میتوانید برای لذت بیشتر، از سس گوجه فرنگی و رب در رژیم غذایی خود بهره ببرید.

 

4. بلوبری (زغال اخته آبی)

بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی گیاهی ضد سرطان است. این میوه حاوی ویتامین C و K و فیبر بوده که خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد.

مطالعاتی که در سال 2013 توسط مجله Anticancer Agents انجام شد، بلوبری را بعنوان یک میوه ضد سرطان معرفی کرد.

این میوه خطر ابتلا به انواع مختلفی از سرطان مانند: دهان، تخمدان، روده بزرگ، کبد، پروستات، ریه، پوست و پستان را کاهش میدهد.

نیمی از فنجان بلوبری تازه و یا یخ زده را در روز مصرف کنید.

 

5. زنجبیل

زنجبیل نیز دشمن انواع مختلفی از سرطان ها است. خاصیت آنتی اکسیدان آن از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

در بررسی های انجام شده توسط مجله BMC، تایید شد که زنجبیل مبارز سر سختی برای سرطان تخمدان است و با مسدود کردن رشد آن، توانایی و قدرت گسترش آن را کاهش می دهد.

همچنین مطالعاتی که در سال 2013 توسط یک مجله ی انگلیسی تغذیه انجام شد، نشان داد که زنجبیل در پیشگیری از سرطان پروستات بسیار موثر است.

این سوپر فود همچنین میتواند از شروع سرطان روده بزرگ، ریه، پستان، پوست و لوزالمعده جلوگیری کند.

در روز 2 تا 3 فنجان چای زنجبیل بنوشید و از آن در پخت و پز استفاده کنید.

داوودقادرزاده بازدید : 248 سه شنبه 01 دی 1394 نظرات (0)
10 روز رژیم لاغری با طب سنتی
 

چاقی معضلی است که در جوامع امروز از جمله کشور ما افراد زیادی درگیر آن هستند انواع رژیم‌های کاهش وزن از دید طب سنتی می‌تواند بسیار اثر بخش باشد مشروط بر اینکه فرد تحت معاینه دقیق قرار گیرد.

 

دکتر علی شهیدی زندی متخصص طب سنتی گفت: شناسایی طبیعت فرد در تجویز رژیم لاغری بسیار مهم است و اینکه معاینه بالینی دقیق توسط پزشک متخصص طب سنتی صورت گیرد و گرمی یا سردی و نیز خشکی یا تی مزاج بیمار معلوم گردد.
 
وی ادامه داد: یکی دیگری از مشکلاتی که افراد دچار چاقی و اضافه وزن می‌شوند سوء مزاج است و در برخی افراد به علت ازدیاد بلغم و بروز انواع سوء مزاج‌ها، چاقی بروز پیدا می‌کند و بنابراین نمی‌توان یک نوع رژیم غذایی خاص را به افراد تجویز کرد و یا بعضی افراد از کسانی که به پزشکی مراجعه و تحت رژیم درمانی قرار گرفته‌اند دستور رژیم بگیرند.
 
دکتر شهیدی زندی در ادامه گفت: به عنوان مثال در مورد افراد با طبع گرم و مرطوب که دچار سوء مزاجی و چاقی‌اند یک نوع دستور لاغری داریم که این دستورالعمل برای افرادی که مزاج سرد و مرطوب دارند کاملا متفاوت است و از آنجایی که درگیری کبد بیشترین مشکل افراد است این رژیم بیشتر مبتنی بر پاکسازی کبد است.
 
این متخصص طب سنتی در پایان گفت: در کشور ما شایع‌ترین مشکل افراد بخصوص افراد چاق کبد چرب است مشکل دیگر در مورد کم کار بودن کبد است که در نهایت چاقی را به همراه دارد در نهایت طب سنتی روشها و انواع رژیم‌های کاهش وزن 10 روزه یا طولانی مدت را دارد که با توجه به مزاج و طبع هر فرد توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود و نتیجه بسیار مطلوب حاصل می‌گردد.

 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

داوودقادرزاده بازدید : 179 دوشنبه 23 آذر 1394 نظرات (0)

آنفلوانزا چه کسانی را می‌کشد؟

رئیس جامعه متخصصین داخلی کشور در پی مرگ تعدادی ازهموطنان براثرابتلا به آنفولانزا توصیه های مهمی دراین باره ارایه کرد.

به گزارش ایلنا، دکتر ایرج خسرونیا رئیس جامعه متخصصین داخلی کشور، بهترین راه مقابله با آنفولانزا را رعایت اصول بهداشت، شستشوی مداوم دست ها؛ رعایت فاصله از بیماران مبتلا به آنفولانزا و در صورت ابتلا به بیماری  استفاده از ماسک برای بیماران را بسیار حائز اهمیت برشمرد.

وی ادامه داد: در واقع امکان دارد با هر بار سرفه و عطسه میکروب و ویروس در هوا پخش شود بنابراین باید مراقب بود تا هنگام عطسه استفاده از دستمال نیز فراموش نشود.
وی توصیه کرد: اگر مسافری تازه از سفر کشورهای اطراف رسیده و دچار سرماخوردگی و ناراحتی های تنفسی شده به طور حتم باید به پزشک مراجعه کند.ضمن این که افراد مُسن و دارای بیماری های مزمن جهت استفاده از واکسن آنفولانزا نیز باید به پزشک مراجعه نمایند.
خسرونیا تأکید کرد: افراد مبتلا نباید درمان های خودسرانه داشته باشند بلکه درصورت بروز آنفولانزا باید به پزشک مراجعه نمایند، این در حالیست که خطر مرگ ومیر در افرادی که سن شان بالا رفته و دچار بیماری مزمن هستندبیشتر است که بدون شک باید مراقبت بیشتری نمایند.
وی هشدار داد: بنابراین در افراد سن بالا، نوزادان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی نیز در صورت ابتلا به آنفولانزا و عدم درمان به موقع توسط پزشک، خطر مرگ و میر بیشتر دیده می شود.
داوودقادرزاده بازدید : 157 شنبه 07 آذر 1394 نظرات (0)

اگر به دنبال راه حلی برای کوچک کردن شکم خود هستید، قرص‌ها و داروهای شیمیایی را رها کنید، ما روش‌های طبیعی لاغری شکم را به شما می‌آموزیم.

روش طبیعی لاغری شکم
اگر به دنبال شکمی صاف و زیبا هستید، حتما این میوه‌ها را مصرف کنید. میوه‌ای که به طور طبیعی شکم شما را کوچک می‌کند آب انار است. آب انار علاوه بر این که خاصیت ضد سرطانی دارد، برای بیماری‌های قلبی نیز مفید است، به علاوه برای آب کردن چربی دور شکم نیز توصیه می‌شود. وقتی چربی اطراف شکم را بگیرد، میزان اسیدهای چرب خون افزایش می‌یابد و اگر از حدی فراتر رود احتمال ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع ۲ وجود دارد. اگر طی ۴ هفته هر روز آب انار بنوشید، اسیدهای چرب خون کاهش می‌یابد و چربی‌های اطراف شکم را نیز کاهش می‌دهد. نوشیدن آب انار موجب تنظیم فشار خون می‌شود و شما را از خطر ابتلا به سکته و بیماری‌های کلیوی حفظ می‌کند.

 

 

۶ پیشنهاد طلایی برای کاهش وزن

۱- این معجون را تهیه کنید و به صورت ناشتا میل کنید. دو قاشق خاکشیر را در یک لیوان آب‌ جوش که خنک شده باشد بریزید و نوش جان کنید، فایده این معجون این است که دچار یبوست نخواهید شد و کبد و روده شما نیز پاکسازی می‌شود.
۲- برای از بین بردن احساس گرسنگی ۲ قاشق تخم شربتی را در یک لیوان آب جوش بریزید و منتظر شوید تا حسابی لعاب دهد، سپس کمی مربای گل به آن اضافه نمائید تا خوش طعم شود و نوش جان کنید. هم کلسیم و هم امگا ۳ دریافت می‌کنید به علاوه حس سیری خواهید داشت.
۳- سعی کنید به هنگام نوشیدن آب، داخل آب ولرم چند قطره لیمو یا آب‌ لیمو طبیعی بچکانید و بنوشید. چرا که خاصیت لاغر کنندگی و بهبودی ورم بدن را دارد.
۴- سالاد خود را با سرکه سیب طبیعی و خانگی طعم‌دار کنید؛ چون خاصیت لاغر کنندگی بالایی دارد حتی می‌توانید داخل آب جوش ریخته و وقتی خنک شد بنوشید.
۵- از روغن زیتون به جای سس استفاده کنید، اگر طعم آن را به تنهایی دوست ندارید، آن را با مخلوط آب‌ لیمو یا سرکه سیب بخورید.
۶- مصرف ۳-۴ عدد سیب با پوست نیز برای لاغری بسیار بسیار مفید است. (حتما خوب شسته شده باشد و با نمک ضد عفونی شود.)

 

 

دستور تهیه نوشیدنی لاغر کننده:

۲ پیمانه سرکه سیب را به مقداری آب گرم اضافه نمائید، برای مزه‌دار شدن آن ۲ پیمانه عسل هم در آن بریزید. برای خوش طعم شدن آن، آب پرتغال نیز می‌توانید اضافه نمائید؛ البته بدون شکر باشد. (افراد دیابتی شکر و عسل استفاده نکنند.) نیم ساعت قبل از خوردن غذا یک لیوان از این معجون لاغری را بنوشید.

داوودقادرزاده بازدید : 172 چهارشنبه 27 آبان 1394 نظرات (0)
   

آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ نشستن طولانی مدت و کم تحرکی، مهمترین دلیل بیماری های قلبی، دیابت، سرطان و مرگ زودرس است. به علاوه نشستن زیاد مناطق مغز مرتبط با حافظه را منقبض و سبب کاهش عملکرد مغز می شود.

 

به گزارش زریان به نقل از ایرنا، 7 عادتی که مغز را زود پیر می کندرژیم غذایی پرچرب و پرکالری، استرس مزمن، کم خوابی، نشستن طولانی مدت در طول روز، تنبل کردن مغز،استعمال سیگارو زندگی در مجاورت بزرگراه و خیابانهای شلوغ، هفت عادت اشتباهی هستند که سبب پیری زودرس مغز می شوند.

برخی افراد با وجود سن بالا، از قدرت حافظه و تمرکز بالایی برخوردارند و بعضی دیگر به محض ورود به دهه ششم زندگی، به مرور با مشکلات حافظه مواجه می شوند. علاوه بر مسایل ژنتیکی، برخورداری از مغز سالم و قدرت تفکر تا پایان عمر، به ترک عادت های غلط مرتبط است.

کنترل ژن بر عهده ما نیست ولی می توان با چندراهکار ساده، سلامت مغز را کنترل کرد. عادت های مخرب مغز به شرح زیر هستند:

1-     رژیم غذایی پرچرب و پرکالری

 

مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی حاوی چربی، شکر و غذاهای فرآوری شده، به مرور زمان مغز را فرسوده می کنند. مصرف شکر به اندازه ای در کاهش حافظه و قابلیت تفکر موثر است که محققان آلزایمر را دیابت نوع 3 نامیده اند که مستقیما با نوع تغذیه مرتبط است. بهترین رژیم برای محافظت از مغز، رژیم مدیترانه ای، شامل چربی های مفید، میوه، سبزیجات، آجیل و ماهی است.

 

2-     زندگی در مجاورت بزرگراه و خیابانهای شلوغ

 

آلودگی هوا مهمترین دلیل پیری زودرس مغز است. تحقیقات نشان می دهد که زندگی در مجاورت بزرگراه و خیابان های پرتردد، سبب انباشتگی آلودگی در ریه وخون می شود و این حالت احتمال یک نوع آسیب مغزی به نام سکته مغزی خاموش را افرایش می دهد. علاوه بر این، آلودگی هوا به مرور زمان حجم مغز را کاهش می دهد و مهمترین نشانه پیری زودرس مغز است.

 

3-     استرس مزمن

 

زندگی پر استرس، بزرگترین جنایت ممکن علیه مغز است. استرس سبب کوتاه شدن تلومر (انتهای رشته DNA) و پیری زودرس سلول ها و مغز می شود. به علاوه هورمون هایی که بر اثر استرس ترشح می شوند، به مغز آسیب وارد می کنند.

 

4-     کم خوابی

 

کم خوابی به مرور زمان سبب کاهش حجم مغز و بروز آلزایمر می شود. خواب مهمترین فرآیندی است که در آن سلول های مغز بازسازی می شوند.

 

5-     نشستن طولانی مدت در طول روز

 

نشستن طولانی مدت و کم تحرکی، مهمترین دلیل بیماری های قلبی، دیابت، سرطان و مرگ زودرس است. به علاوه نشستن زیاد مناطق مغز مرتبط با حافظه را منقبض و سبب کاهش عملکرد مغز می شود.

 

6-     تنبل کردن مغز

 

مطالعه، بازی های فکری، یادگیری زبان جدید، به خاطر سپردن اشعار و به طور کلی فعالیت هایی که سبب فعال شدن مغز می شوند برای سلامت مغز ضروری است.

 

7-     دخانیات و الکل

 

تقریبا تمام افراد از تاثیر سوء مصرف سیگار و الکل بر بدن و مغز آگاه هستند. تا آخرین ثانیه عمر به مغز نیاز داریم، در حفظ و نگهدری آن کوشا باشید.

 

داوودقادرزاده بازدید : 192 شنبه 16 خرداد 1394 نظرات (0)

برنامه این هفته میکروسکوپ در مورد تاثیر تبلیغات و فضای مجازی در تشویق افراد به عملهای زیبایی به ویژه بینی بود. مهمان این هفته، مهدی راستی فوق تخصص پلاستیک زیبایی و دانشیار دانشکده علوم پزشکی دانشگاه اصفهان بود . او در فصل اول برنامه در مورد اینکه جراحی بینی چطور انجام می شود؟ گقت: در واقع بینی سه شکل عمده پوست، اسکلت و مخاط داخل بینی دارد که ما در عمل جراحی فقط با اسکلت بینی کار داربم.

 

http://mj3.persianfun.info/img/94/3/Nose/01.jpg
 


او ادامه داد: اسکلت بینی شامل دو بخش استخوان و غضروف است اگر استخوان قوز یا شکستگی داشته باشد با عمل درست می شود اما دست زدن به غضروف سخت است چون به لحاط ماهیتی دوست دارد به شکل اولیه خود بازگردد.

راستی ادامه داد: بنابراین اگر غضروف خیلی کج باشد باید غضروف را برداشت و اگر غضروف نازک باشد با بریدن یا بخیه دادن درست می شود اما در تیغه بینی باید با کمک ترمیم درست کنیم. او تاکید کرد: عمل زیبایی بینی نیاز به دقت دارد و اصلا زمان مهم نیست چون مانند نقاشی است و باید با دقت و ظرافت کار را انجام داد چون هر نوع بدشکلی خودش را نشان می دهد وبیمار اعتراض می کند.

چه بینی هایی عمل نشوند؟

راستی در مورد بینی گوشتی گفت: در این نوع بینی ها نسبت بافت نرم آن بیش از سخت است و پوست بینی حجم بیشتری دارد و وقتی اسکلت بینی را تغییر می دهیم پوست با با اسکلت خود انطباق پیدا نمی کند که امکان برداشتن پوست وجود ندارد.

او تاکید کرد: ما تنها می توانیم فقط قسمتی از پوست را برداریم که کنار پره بینی است و سوراخ بینی را جمع کنیم.

این دکتر متخصص ادامه داد: یک تکنیکی را در اروپا استفاده می کنند که از کنار بین دو ابرو پوست اضافه برمی دارند که نمی توان خیلی پوست برداشت و بعد یک شکافی می ماند که بیماران دوست ندارند.

او ادامه داد: وقتی پوست زیاد باشد جراح خیلی نمی تواند بینی را خیلی کوچک کند چون پوست اضافه می ماند و جذب نمی شود. اگر بینی را خیلی کوچک کنیم هم نسبت سایر اعضای صورت به هم می خورد و هم مشکل تنفسی پیش می آید چون باید 67 صدم طول قسمت میانی صورت بای به انداره طول بینی باشد.

راستی گفت: باید برای کسی که به ما مراجعه می کند توضیح بدهیم و پزشک وقت بگذارد چون مردم اطلاعی ندارند و نباید مراجعه کننده قریب تیلیغات را بخورد بخصوص در مورد تزریق ژل آگاهی لازم را باید به او داد.

پرسش

او در مورد اینکه یک نگرشی وجود دارد که بینی گوشتی بعد از عمل دوباره به شکل سایق باز می گردد گفت: در اصطلاح علمی اگر حجم پوست ببنی زیاد باشد یا بینی را بیش از حد کوچک شود چون پوست قابلیت تغییر شکل ندارد در این موارد بعد ار چند ماه مراحعه کننده تصور می کند بینی او شکل اول را ندارد.

او ادامه داد: چون تمام پوست بینی در نوک بینی جمع می شود شما اگر دقت کرده باشید فرم تمام این بینها یک شکل می شود.

راستی تاکید کرد: جراح باید به تناسب بینی را کوچک کند و به بیمار توضیخ دهد که گاهی امکان کوچک کردن بینی بیش از حد وجود ندارد تا پیش از عمل او بداند و انتظار کوچک شدن بیش از حد بینی را نداشته باشد.

او گفت: گاهی یک بینی که پوست ضخیم و کلفت دارد کج هم هست که ما سعی می کنیم این اشکال را برطرف کنیم تا شکل بینی تغییر کند.

او با بیان اینکه گاهی بیمار متوجه منظور ما نیست گفت: در اینصورت با نرم افزار آن را توضیح می دهیم و شبیه سازی می کنیم تا متوجه شود.گاهی برخی مراجعه کنندگان انصراف می دهند و برخی هم قبول می کنند و این با رضایت خودشان است.

راستی در مورد علت باقی ماندن بخیه در کنار بینی گفت: در عمل استاندارد بینی با یک برش بر روی نوک بینی انجام می شود و روش باز است و تکنیکهایی است که برش ضعیف است.

این جراح گفت: گاهی برای جمع کردن پره های بینی برش بیشتر است و ناچار به بخیه هستیم که این نیاز به تخصص پزشک دارد تا در نقاطی این برش را انجام دهد که مشخص نباشد البته به جنس پوست افراد هم بستگی دارد.

او گفت:من همیشه به دستیاران می گویم که با وسیله پوست بینی را نگیرند چون جای وسیله می ماند و با یک سوزن ظریف این کار را انجام دهند.

مشکل تنفسی

او در مورد مشکل تنفسی بیماران بعد از عمل گفت: هوا از دوقست عبور می کند از پره های بینی و داخل بینی که مشخص نیست و اگر به هر دلیلی هر کدام از این مجراها تنگ شود مشکل تنفسی پیش می آید.

او گفت: پزشک باید توضیح دهد که اگر بینی کوچک شود این مشکل ممکن است پیش بیاید و ممکن است شبها نتواند راحت بخوابد و مشکل نفسی او تا اخر عمر باقی می ماند.

این جراح گفت: گاهی برای کوچک کردن بینی غضروفهایی در امتداد ببنی از داخل می گذاریم که مجرای داخلی را گشادتر نگه می دارد و یک مقدار وقت گیر است اما برای برخی عملها نیاز است تا مشکل تنفسی پیش نیاد.

فصل آخر

او در مورد اینکه چرا برخی پزشکان تمام بینی ها را یک شکل عمل می کنند گفت: برخی پزشکان یک سبکی دارند اما نباید همه بینی ها یک شکل باشند چون صورتها با هم فرق می کند و با خود بیمار هم باید مشورت شود.

او ادامه داد: بعد از عمل ممکن است که رنگ پوست بینی فرق کند و صورتی یا قرمز شود که رفع می شود اما اگر بعد از مدتی تغییر رنگ شود برای این است که قسمت میانی بینی کوچک کردند و تنگ می شود و به نظر تغییر رنگ است اکثر کسانیکه این مشکل را پیدا می کنند مشکل تنفسی هم دارند .

راستی گفت: برخی برای رفع مشکلات اول عمل بینی، دوباره و چند باره عمل می کنند که گاهی به صورت سرپایی هم می شود اما گاهی نیاز به بیهوشی است که نیاز به دقت در انتخاب است.

او ادامه داد: اگر مشکل تنفسی باشد حل می شود اما اگر مشکل بیش ازحد باسد پزشک باید در انتخاب مراجعه کننده دقت کند تا مشکل بیشتری برای او پیش نیاید.

داوودقادرزاده بازدید : 179 پنجشنبه 14 خرداد 1394 نظرات (0)
چای سبز تیما ( جديد )
دیگری نیازی نیست با رژیم های لاغری سخت  نگران سلامت سیستم دفاعی بدن همچنین پوست خود باشید. شما به راحتی می توانید با خرید چای لاغری  در عرض 1 ماه 3 الی 7 کیلو چربی سوزی کنید و وزن کم کنید...
همراه با شفافیت پوست 100% گیاهی ، 100% موثر بدون عوارض جانبی بدون برگشت تحقیقات نشان می دهد که چای سبز  علاوه بر اینکه برای تناسب اندام و لاغری مفید واقع شده است  استفاده از این گیاه لاغری موجب آرامش و کاهش استرس خواهد بود.  چای لاغری با طعم دلنشین و مطبوع لیمو لاغری را تضمین خواهد کرد. چای سبز نه تنها عوارض ناشی از محصولات لاغری دیگر را نخواهد داشت بلکه شما، به راحتی می توانید با استغاده روزانه 3 لیوان چای سبز احتمال امراض قلبی را کاهش دهید. در چای سبز تیما به خاطر جذب بیشتر و سریع تر و کیفیت بالاتر نسبت به محصولات مشابه و محصولات تی بگ  جایگاه ویژه ای را میان مشتریان پیدا کرده است.

روش خرید : برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
قیمت فقط : 27,000تومانخرید پستی چای سبز تیما ( جديد )
داوودقادرزاده بازدید : 179 جمعه 06 تیر 1393 نظرات (0)

هوش هیجانیimages

هوش هیجانی:

ارسطو می گوید:

عصبانی شدن آسان است ؛همه می توانند عصبانی شوند،

اما عصبانی شدن در برابر  شخصِ مناسب،

به میزان مناسب،

در زمان مناسب،

به دلیل مناسب،

و به روش مناسب،

آسان نیست!

یک برداشت کلی از این جمله نشان می دهد که ممکن است ما در موقعیت هایی حالت عصبانیت را از خود بروز دهیم اما عصبانی نباشیم! آیا می توان آگاهانه عصبانی شد؟ آیا می توان برخی از هیجانات و احساسات را کنترل و مدیریت کرد؟

همه نمی توانند این کار را انجام دهند اما آنهایی که می توانند، از توانایی های خاصی برخوردار هستند که آن را “هوش هیجانی” (Emotional Intelligence) نامیده اند. اگرچه از سابقه این مفهوم علمی هنوز فقط بیست و چند سال می گذرد اما جایگاه ویژه ای را در مباحث مربوط به حوزه های روانشناسی و رفتار سازمانی و موفقیت های فردی و سازمانی کسب کرده است.

مساله زمانی مطرح شد که ریشه های موفقیت برخی افراد و سازمان ها برای پژوهشگران به صورت یک پرسش مطرح شد و نتایج این پژوهش ها نشان داد که فقط 4 تا 24 درصد از این موفقیت ها فقط مربوط به انواع هوش های شناخته شده قبلی یعنی بهره هوشی (IQ) بود و 80 درصد موفقیت ها ریشه در توانایی ها و شایستگی های دیگری غیر از آن داشت.

مدل های مختلفی برای هوش هیجانی طراحی و ارایه شده است. یکی از کامل ترین این مدل ها مدل دانیل گلمن می باشد که موضوع را از دو نقطه نظر در مدل خود تعریف کرده است. در یک نفکیک از منظر “خود یا دیگران” و در تفکیک دیگر از منظر “آگاهی یا اقدام” به آن پرداخته است.

ترکیب این حالت ها یک ماتریس 2*2 را ایجاد می کند. در اولین سلول این ماتریس ترکیب خود و آگاهی مفهوم “خودآگاهی” را ایجاد می کند. اگر این آگاهی از خود به مرحله اقدام برسد به مفهوم ” خودمدیریتی” می رسیم. همین ترکیبات را در مورد دیگران هم داریم. آگاهی در مورد دیگران وشناخت احساس ها و حالت های آنان “آگاهی اجتماعی” و اقدام و کنش در مورد آن “مهارت های اجتماعی” است.

اجزای هوش هیجانی

اجزای هوش هیجانی

با این توصیف، تعریف هوش هیجانی چنین است:

«توانایی زیر نظر گرفتن احساسات و هیجانات خود و دیگران، تمایز گذاشتن بین آنها و استفاده از اطلاعات حاصل از آنها و در تفکر و اعمال خود»

هوش هیجانی

منبع:آرشانیک

داوودقادرزاده بازدید : 223 جمعه 02 خرداد 1393 نظرات (0)
راه هایی که به تقویت حافظه کمک می کنند

شب امتحانی هستید یا مثل بچه‌های خوب از اول سال درس می‌خوانید و چند هفته مانده به امتحان هم خلاصه‌برداری‌هایتان را مرور می‌کنید و با خیال راحت سرجلسه امتحان حاضر می‌شوید؟ اگر جزو گروه دوم هستید که نیاز به دوپینگ شب امتحان ندارید، اما آنهایی که شب امتحانی هستند و یک هفته مانده به امتحانات از خودشان می‌پرسند من دقیقا از اول سال چه می‌کردم، باید همراه ما باشند تا برای تقویت حافظه‌شان فکری بکنیم که بتوانند امتحان‌ها را با موفقیت پشت‌سر بگذارند. البته دوستان گروه دیگر هم می‌توانند به مطلب نگاهی بیندازند؛ هر چه باشد، این نکته‌ها برای تقویت حافظه همه امتحانی‌هاست!

با هوش بخورید

شب امتحان باید خوراکی‌های سبک، مقوی و اثرگذار را انتخاب کنید. این خوراکی‌های سبک هم خواب‌آور نیستند و هم این که نیاز بدن به منابع غذایی را تامین می‌کنند. آهن و خانواده ویتامین B در اولویت قرار دارند. این دو ترکیب نیاز بدن به فعالیت ذهنی و بدنی را فراهم می‌کنند. از طرفی آهن به خون‌رسانی بهتر به مغز کمک کرده و باعث می‌شود میزان فراگیری افزایش یابد. مواد غذایی حاوی ویتامین B نیز به کاهش و کنترل اضطراب و استرس که از مشکلات شب امتحان است، کمک می‌کنند.

منابع آهن: گوشت قرمز بدون چربی، جگر، عدس، انواع آجیل‌های خام بویژه پسته، اسفناج، انواع غلات پخته و ماهی.

منابع ویتامین B: انواع نان سبوس‌دار، حبوبات بویژه انواع لوبیاها، تخم‌مرغ و سویا.

ویتامین ترش

طعم ترش و خاص قرص‌های جوشان هرچند دلپذیر است، اما مصرف آنها به دلیل تحرک ترشح اسید معده، باعث بروز مشکلاتی مانند معده درد می‌شود. بنابراین مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C در اولویت قرار دارد. حداقل از یک هفته مانده به امتحانات، مصرف مواد غذایی حاوی این ویتامین را آغاز کنید. این ویتامین به جذب بهتر و بیشتر آهن نیز کمک می‌کند. به این ترتیب خون‌رسانی به مغز نیز افزایش یافته و خستگی دیرتر سراغ‌تان می‌آید.

منابع ویتامین C: گوجه سبز، توت‌فرنگی، لیموترش، سیب‌زمینی بخارپز، موز، سیب، هویج و گل‌کلم.

موز؛ خوب یا بد؟

این میوه غذای کاملی بوده و کالری بالایی هم دارد. بنابراین خوردن یک عدد موز می‌تواند تا ساعت‌ها انرژی بدن را تامین کند، اما درباره این میوه یک نکته کلیدی هم وجود دارد. این میوه سرشار از قند طبیعی است. این ماده یکی از نیازهای ضروری مغز است؛ بنابراین خوردن موز نیاز بدن به قند را برطرف می‌کند. علاوه بر این، موز پتاسیم دارد. این ماده معدنی نیز یکی از مواد ضروری برای تنظیم عملکرد اعصاب است.

موز سرشار از فیبر است؛ بنابراین مانع بروز یبوست استرسی در زمان امتحان می‌شود. پس می‌بینید که خوردن یک عدد موز معجزه می‌کند. بهترین زمان خوردن موز، در وعده صبحانه همراه با شیر یا به عنوان میان‌وعده است.

سبزی‌های سوپرمن

شما دوست عزیز که علاقه‌ای به خوردن سبزی ندارید، می‌دانید که بعضی سبزی‌ها معجزه می‌کنند؟ اما هر سبزی، شما را برای مبارزه با سوالات سخت امتحان آماده نمی‌کند. بهترین سبزی‌ها، انواع پهن برگ و تیره آنها هستند. به این دلیل که میزان املاح معدنی آنها بالا بوده و همین باعث می‌شود ذهن شما فعال‌تر شود. در کنار اینها بعضی خوراکی‌های دیگر هم حاضرند تا ذهن شما را فعال کنند. این خوراکی‌ها انواع حاوی آنتی‌اکسیدان هستند.

منابع سبز: اسفناج، خانواده کلم‌ها، کاهو وکلم بروکلی

منابع آنتی‌اکسیدانی: فلفل دلمه‌ای به ویژه نوع قرمز، سیب‌زمینی شیرین و لوبیا سبز.

سیرآب شوید

اگر بدن آب کافی دریافت نکند، تنظیم آب و الکترولیت‌های آن به هم می‌خورد؛ بنابراین واکنش‌های مناسب نیز در این شرایط انجام نشده و مغز نمی‌تواند آن طور که باید عمل کند. مصرف روزانه 400 تا 450 میلی‌گرم معادل 5/2 فنجان نوشیدنی برای تامین نیاز بدن به آب کافی است. بهترین نوشیدنی‌ها عبارتند از: آب، نوشیدنی شیرین مانند آب توت‌فرنگی، آب لیموشیرین و نوشیدنی‌های ملس مانند مخلوط آب لیموترش و آب لیموشیرین. شیر و چای سبز نیز از دیگر نوشیدنی‌های مناسب است.

خوردنی نیست، اما رفتاری است

بعضی رفتارها باعث می‌شود غذای خورده شده بخوبی هضم و جذب شود؛ بنابراین باید به این نکته‌ها دقت کنید:

ورزش: لازم نیست ورزش باستانی انجام دهید، زیرا وقت انجام این کار را ندارید. کافی است روزی چند دقیقه ورزش کنید. روزانه ده دقیقه پیا‌ده‌روی کنید. این مساله باعث بهبود کیفیت متابولیسم و هضم غذا و جذب بدن می‌شود. از طرفی پیاده‌روی یکی از راهکارهای کنترل اضطراب است.

خواب کافی: درست است که همه درس‌ها را برای دقیقه 90 گذاشته‌اید، اما سعی کنید تا آنجا که می‌توانید از خواب‌تان کم نکنید. کم‌خوابی باعث عصبانیت،تشدید اضطراب و به هم خوردن تعادل ترشح هورمون‌ها می‌شود.

مناسب بخورید: از پرخوری، بدخوری و خوردن خوراکی‌های نامناسب با یکدیگر بپرهیزید. مشکلات گوارش باعث به‌تعویق افتادن روند درس‌خواندن شما می‌شود.

منبع:لینگ منبع

داوودقادرزاده بازدید : 160 جمعه 19 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

آیا تا به حال کاهش چربی خون فکر کرده اید؟
روش های مختلفی برای کاهش چربی خون وجود دارد که در این مقاله به چند روش مذکور می پردازیم
چربی‌های موجود در خون به دو گروه‌ تری‌گلیسرید و کلسترول تقسیم می‌شوند. شاید این سوال در ذهن شما هم باشد که منظور از «چربی خون» چیست؟
*در مورد چربی خون چه می دانید؟
در این باره باید گفت که چربی خون عبارتست از بالا رفتن مقدار تری‌گلیسرید یا کلسترول از مقدار طبیعی آنها در خون. میزان این مواد در خون در اثر مصرف مواد غذایی بیش از میزان مورد نیاز یا هنگام بروز اختلال در سوخت و ساز چربی، افزایش می‌یابد.
*افزایش چربی خون چه خطراتی دارد؟
افزایش چربی خون با تجمع در دیواره رگ‌ها، تنگی آنها را به دنبال دارد و به همین دلیل باعث افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی، درد قفسه سینه و گرفتگی عروق می‌شود. درمان به موقع و مناسب افزایش چربی خون، نه تنها قادر است از تنگی عروق قلبی جلوگیری کند، بلکه می‌تواند از پیشرفت آن نیز جلوگیری کرده و حتی باعث بهبود آن شود.
*از چه سنی باید چربی خون را آزمایش کنید؟
به طور کلی، عموم افراد جامعه باید از سن ۲۰سالگی نسبت به آزمایش چربی خون خود اقدام کنند. چنانچه سطح چربی خون شما طبیعی است، هر پنج سال یک بار (از سن ۲۰ سالگی به بعد) و در صورت بالا بودن چربی خون، باید هر دو تا شش ماه، یک بار چربی خون خود را آزمایش کنید. به منظور حذف اثر چربی موجود در غذا، ضروری است آزمایش چربی خون پس از ۱۲ تا ۱۴ ساعت ناشتا بودن انجام شود. این کار دقت آزمایش را افزایش می‌دهد.
*چند توصیه برای مراقبت از چربی خون:
- هوشیار باشید که افراد لاغر هم به کلسترول بالا دچار می‌شوند.

598750_503549456403456_1331861564_n
- خطر ابتلا به بیماری قلب و عروق و بروز حمله قلبی را می‌توان با ایجاد تغییرات غذایی که موجب کاهش چربی خون می‌شود، کاهش داد.
- باید به دقت غذاهای روزانه خود را بررسی کنید. این کار را حتی زمانی که غذاهای بیرون از منزل را مصرف می‌کنید نیز انجام دهید.
- انتخاب غذاهای کم چربی به معنی خوردن تنها نان و آب نیست. شما می‌توانید غذاهای متنوع و لذت‌بخشی میل کنید.
اعمال تغییرات زیر در رژیم غذایی، می‌تواند به کاهش مقدار چربی خون کمک کند:
- به جای سرخ کردن مواد غذایی، آنها را آب‌پز، بخارپز و یا کباب کنید.
- به جای پنیر و شیر چرب، از انواع کم چرب استفاده کنید.
- مصرف شیرینی، کلوچه، کیک و فرآورده‌های لبنی پرچرب (شیر، پنیر و کره)، روغن نارگیل، روغن خرما، بیسکوییت، چیپس، پفک، سوسیس، همبرگر، کالباس، بستنی، پیتزا، زرده تخم‌مرغ، جگر سیاه، مغز، سیرابی و قلوه، میگو، خرچنگ و صدف را محدود کنید.
- از قسمت‌های کم چرب گوشت استفاده کنید و تمام چربی‌های قابل مشاهده را جدا کنید. از مرغ و ماهی بیشتر از گوشت قرمز استفاده کنید.
- در رژیم غذایی خود از سیر استفاده کنید. سیر خام یا کمی پخته شده، به میزان یک تا دو حبه در روز تاثیر مناسبی دارد. مصرف سیر همچنین می‌تواند علاوه بر چربی، میزان فشار خون را نیز کاهش دهد.
- مصرف سبزیجات مانند (کاهو و هویج) و میوه‌ها مانند سیب، زرد‌آلو، گلابی، پرتقال، لیمو، گریپ فروت و توت‌فرنگی را افزایش دهید.
- به طور کلی تمام مواد غذایی گیاهی مانند سبزیجات، حبوبات وغلات فاقد کلسترول‌اند، اما در بین آنها موادی مانند جو، کدو، شوید و سیر اثر ضد کلسترول بسیار قوی‌تری را بروز می‌دهند. سویا نیز باعث کاهش کلسترول خون می‌شود.
- مصرف نان و غلات سبوس‌دار، حبوبات و انواع لوبیا، عدس، لپه و … را افزایش دهید.
- دانه کتان (بزرک) مصرف کنید؛ چرا که پوسته سفت و غیر قابل هضمی دارد. بهتر است در آب خیسانده شود. مقدار مصرف آن ۲٫۵ قاشق چای‌خوری و سه مرتبه در روز است. برخی از متخصصان تغذیه نیز تا ۴ قاشق غذاخوری در روز را توصیه می‌کنند.
- مصرف آجیل‌ها و مغزهای برشته نشده و فاقد نمک به ویژه بادام و گردو را افزایش دهید.
- روزانه دو عدد سیب یا پرتقال، چند عدد توت‌ فرنگی بویژه پس از غذا میل کنید که باعث کاهش جذب کلسترول مصرف شده با غذا می‌شود.
- حتما در کنار غذا، سبزی خوردن و یا سالاد تهیه شده با هویچ زیاد و روغن زیتون (یک قاشق غذاخوری) را میل کنید.
- مصرف تخم‌مرغ را به هفته‌ای سه عدد کاهش دهید.
- میگو، دل، جگر، قلوه، کله پاچه و مغز مصرف نکنید.
- مصرف خامه و کره ممنوع است. علاوه بر آن از روغن‌های حیوانی و روغن‌های جامد پرهیز کنید و از روغن‌های زیتون، آفتاب‌گردان، سویا و بادام‌زمینی استفاده کنید.
- مبتلایان به کلسترول خون بالا و بیماران قلبی نباید روغن نارگیل و روغن پالم (نخل) مصرف کنند.
البته باید تاکید کرد هر چند برخی موارد ذکر شده سطح چربی خون را بالا می‌برند اما این موضوع به معنی مصرف نکردن مطلق آنها نیست. به عنوان مثال برای مصرف شیر، پنیر و ماست نوع کم چرب و یا بدون چربی آن را خریداری کنید و یا مصرف تخم‌مرغ، بستنی و پنیر را به دو مرتبه در هفته کاهش دهید.
از طرف دیگر یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند نقش مهمی در کاهش بیماری قلبی داشته باشد؛ موارد دیگری نیز وجود دارند که باید آنها را رعایت کرد. پس برای اینکه قلبی سالم داشته باشید:
- از استرس‌های خود بکاهید.
- سیگار را ترک کنید. اگر سیگار می‌کشید و کلسترول خونتان بالاست، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی در شما زیاد است.
- وزن‌تان را در محدوده مطلوب و ایده‌آل نگه دارید. در صورت وجود اضافه وزن، طبق نظر متخصص تغذیه برای کاستن از وزن خود کوشش کنید.
- به طور مرتب ورزش کنید. ورزش باعث کاهش وزن و تقویت قلب می‌شود. در مورد نوع ورزش با پزشک خود مشورت کنید.
**********نسخه ای گیاهی برای کاهش چربی خون**********
بیشتر گیاهان (سبزی‌ها و میوه‌ها) به علت فیبر و الیافی که دارند، باعث کاهش کلسترول و تری‌گلیسرید خون می‌شوند.
البته تأثیر گیاهان در کاهش چربی خون یکسان نیست، تأثیر برخی از آن‌ها بیشتر است و به دلیل خاصیتی که در کاهش کلسترول و تری‌گلیسرید خون دارند، برای تهیه دارو استفاده می‌شوند.
بین گیاهان، سیر بیشترین قدرت را در کاهش کلسترول و تری‌گلیسرید خون دارد و بیش از ۱۰۰ صنعت داروسازی در دنیا از سیر، فرآورده‌های دارویی تهیه کرده‌اند. سیر علاوه بر کاهش کلسترول و تری‌گلیسرید، خاصیت ضدمیکروبی و ویروسی دارد و فشارخون و قندخون را کاهش می‌دهد و خون را رقیق می‌کند.
برخی دیگر از گیاهان مانند خرفه و دانه کنگر فرنگی نیز تری‌گلیسرید خون را پایین می‌آورند و مصرفشان در بسیاری از کشورهای دنیا شایع است ولی متأسفانه در ایران استفاده از این گیاهان هنوز جا نیفتاده است.
میوه زیتون و روغن آن هم کلسترول را کاهش می‌دهند. مصرف برخی از روغن‌ها نیز HDL (کلسترول خوب) را بالا و LDL (کلسترول بد) را پایین می‌آورد مانند روغن بادام‌زمینی، هسته انگور، کنجد، ماهی و کتان. این روغن‌ها کلسترول و تری‌گلیسرید خون را هم پایین می‌آورند.
اگر بخواهیم ۳ نوشیدنی را نام ببریم که هم فشارخون را پایین می‌آورند و هم کلسترول و تری‌گلیسرید را باید به آب گوجه‌فرنگی،‌ آب انار و آب‌غوره اشاره کنیم که بهترین گزینه‌ها هستند. این ۳ نوشیدنی هم می‌توانند بین وعده‌های غذایی و هم همراه غذا مصرف شوند.
آلبالو، گیلاس، نارنج، لیموترش و گریپ‌فروت نیز از میوه‌هایی هستند که مصرفشان هم به صورت آب‌میوه و هم میوه تازه چربی و کلسترول خون را کاهش می‌دهد.
همچنین کدو حلوایی، جعفری، پیاز، جو، فلفل سبز، بادمجان و عدس نیز از جمله مواد غذایی‌ای هستند که به کاهش تری‌گلیسرید و کلسترول خون کمک می‌کنند.
البته باید دقت داشته باشید، این گیاهان باید به مقدار متناسب مصرف شوند و روش طبخشان نیز مورد توجه قرار گیرد.
*با فلفل سیاه به جنگ چربی بروید
فلفل سیاه به دلیل داشتن ماده «پپرین» که موجب طعم تند فلفل می‌شود، تشکیل سلول‌های جدید چربی را متوقف می‌کند و خاصیت ضد چربی دارد.
تحقیقات گذشته نشان می‌دهد که فلفل سیاه علاوه برداشتن مزیت‌های بسیار بر سلامتی، میزان چربی جریان خون را کاهش می‌دهد.
اکنون محققان طی تحقیقات آزمایشگاهی و مدل‌های کامپیوتری دریافتند که «پپرین» در فعالیت ژنی که مسئول کنترل تشکیل سلول‌های جدید چربی است، دخالت می‌کند.
«پپرین» همچنین ممکن است فعالیت‌های زنجیره‌ای متابولیکی که در حفظ کنترل چربی نقش دارد را هدف قرار دهد.
پژوهشگران معتقدند که این یافته باعث استفاده وسیع از عصاره پپرین یا فلفل سیاه در جنگ با چربی و سایر بیماری‌های مربوطه خواهد شد.
*کاهش چربی خون به خرفه
مصرف خرفه به صورت خام یا پخته موجب کاهش چربی خون و رفع التهاب بدن می‌شود در پزشکی طب سنتی ایران از خرفه برای رفع لاغری، رفع تشنگی و تقویت کننده قوای جسمانی استفاده می‌شود.
خرفه تصفیه کننده خون، تب‌بر و مُدر «ادرارآور» است همچنین این گیاه صفراآور، ضد اسکوربوت و کمبود ویتامین ‌C است.
از گیاه دارویی خرفه می‌توان به صورت استعمال خارجی برای رفع سوختگی،‌ رفع میخچه، رفع دمل و جوش استفاده کرد.
می‌توان از گیاه تازه خرفه به میزان ۵ تا صد گرم روزی سه بار استفاده کرد که اثرات خوبی را بر بدن می‌گذارد.

مجله اینترنتی بانوفا

داوودقادرزاده بازدید : 164 جمعه 19 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

عصاره های گیاهی برای مراقبت از موها
در این مجموعه قصد داریم عصاره های گیاهی ای به شما معرفی کنیم که برای تقویت موهای شما بسیار موثر می باشند
موهای خشک، چرب، تیره، شورۀ مو و ریزش موها، مشکلاتی هستند که با استفاده از عصاره های گیاهی می‌توان آنها را برطرف نمود…
عصاره های گیاهی که برای سلامت موها پیشنهاد می‌شوند، بسیار متعدد هستند. انتخاب آنها با خود شماست.
برای موهای خشک:

1380663_524084634349938_194059922_n
عصارۀ چوب صندل
عصارۀ مریم گلی
عصارۀ اسطخودوس
عصارۀ شمعدانی
و عصارۀ اکلیل کوهی
برای موهای چرب:
عصارۀ اکلیل کوهی
عصارۀ سرو کوهی
عصارۀ مریم گلی
عصارۀ درخت چای
عصارۀ گریپ فروت
عصارۀ درخت سرو
عصارۀ سدر
عصارۀ لمون گراس (علف لیمو)
عصارۀ شاهی
و عصارۀ اسطوخودوس
برای رفع شوره:
عصارۀ درخت چای
عصارۀ چوب صندل
عصارۀ برگاموت
عصارۀ اسطوخودوس
عصارۀ اکلیل کوهی
عصارۀ سدر
عصارۀ مریم گلی
و عصارۀ نعناع هندی
برای موهای تیره، شکننده و آسیب دیده:
عصارۀ مریم گلی
عصارۀ بابونه
عصارۀ لمون گراس
عصارۀ اسطوخودوس
عصارۀ چوب صندل
عصارۀ شمعدانی
عصارۀ لیمو
و عصارۀ اکلیل کوهی
چگونه باید از عصاره های گیاهی برای برای زیبایی موها استفاده کرد؟
شامپو زدن و شستشو
به طور منظم یک شامپو (ی ملایم و طبیعی) را که چند قطره از عصارۀ انتخاب شده از لیست را به آن اضافه کرده اید (۱۰ تا ۲۰ قطره عصارۀ گیاهی را در ۱۰ سی سی شامپو بریزید)، مورد استفاده قرار دهید.
ماساژ موها
قبل از شامپو زدن موها، به آرامی پوست سرتان را با این ترکیب ماساژ دهید: عصاره ای را که انتخاب کرده اید با یک روغن پایه (روغن هستۀ انگور، روغن بادام شیرین، روغن زیتون و…) رقیق کنید، به نسبت یک قطره عصارۀ گیاهی برای یک قاشق سوپ خوری روغن پایه.
کاربرد
مانند مرحلۀ ماساژ، عصارۀ گیاهی را با یک روغن پایه رقیق کنید (۱ قطره عصارۀ گیاهی در یک قاشق سوپ خوری روغن پایه).
بهتر است مخلوط را شب قبل رقیق کنید، سپس برای استفاده از آن، ترکیب را درون گودی کف دست تان بریزید و به مدت طولانی روی پوست سر و موهای تان بمالید. بگذارید تمام مدت شب، این ترکیب روی سرتان بماند، سپس صبح روز بعد، موهای تان را بشویید و شامپو بزنید.
ضمناً می‌توانید عصارۀ گیاهی را به تنهایی و بدون رقیق کردن روی سرتان بمالید، برای این کار چند قطره عصارۀ رقیق نشده را روی نوک انگشتان تان بریزید و به سر و موهای تان بمالید، البته نباید در این کار زیاده روی کنید.

منبع مجله اینترنی بانوفا

داوودقادرزاده بازدید : 232 چهارشنبه 06 فروردین 1393 نظرات (0)
مجتبی هاشم‌زاده متخصص جراح عمومی و گوارش گفت: در این روش (گاستریک باندینگ یا حلقه معده) از طریق لاپاراسکوپ، حلقه‌ای از جنس سیلیکون دور معده قرار می‌گیرد که یک سر دیگر آن نزدیک سطح شکم قرار داده می‌شود.

وی ادامه داد: جراح در جلسات بعدی با لمس شکم و یافتن محل تزریق مقداری مایع به داخل حلقه تزریق می‌کند که این امر موجب تنگ‌تر شدن حلقه و در نتیجه کوچک‌تر شدن حجم معده می‌شود و به این ترتیب مقدار غذای دریافتی بیمار تنظیم می‌گردد.

هاشم‌زاده درخصوص امتیازات و محاسن روش باندینگ افزود: روش باندینگ یا حلقه معده دائمی است ولی درصورت تمایل بیمار می‌توان معده را به شکل اول برگرداند. این روش قابل تنظیم می‌باشد و برای خانمهایی که در آینده تصمیم بارداری دارند روش مناسبی است.

باندینگ با لاپاراسکوپی انجام می‌شود و به دلیل عدم برش جراحی، بیمار درد کمتری را تحمل می‌نماید و نیز هزینه آن کمتر از بای پس معده می‌باشد.

وی در پایان اظهار داشت: این روش برای افرادیکه شاخص توده بدنی آن‌ها بین ۳۵ تا ۴۰ یا چاقی شدید درجه ۲ دارند مناسب است. در کسانیکه میل زیادی به شیرینی‌جات دارند روش مناسبی نیست و بای پس توصیه می‌شود. این روش برای کودکان مبتلا به چاقی مفرط و آن دسته از زنانی که در آینده قصد بارداری دارند مناسب‌ترین روش است.

منبع خبر: دکترمن
داوودقادرزاده بازدید : 137 جمعه 09 اسفند 1392 نظرات (0)
باید و نبایدهای مراقبت از مو
براى موهاى خشك و آسیب دیده بهتر است از شامپوهاى حاوى نرم كننده استفاده شود.

١- موهای خود را هر چند وقت یكبار بشوییم؟                                          
این بستگی به جنس موهای شما دارد. اگر پوست سر شما چرب است ، بهتر است هر روز موهای خود را شامپو كنید. موهای خشك یا رنگ شده را می توان با فاصله ی بیشتری شامپو كرد . با افزایش سن ، پوست سر چربی كمتری ترشح می كند و می توان موها را دیرتر شست. چنانچه پوسته یا شوره سر دارید، می تواند علل مختلفی داشته باشد و بهتر است برای رفع ان به پزشك متخصص پوست مراجعه كنید.
 
٢- نحوه ی شامپو كردن

براى شستن موها بهتر است شامپو را به كف سر بمالید و پوست سر را با ان تمیز كنید. شستشوی زیاد ساقه ى موها ممكن است باعث خشك و كدر شدن آن بشود.

٣- استفاده از نرم كننده
براى موهاى خشك و آسیب دیده بهتر است از شامپوهاى حاوى نرم كننده استفاده شود. یا اینكه بعد از شامپو كردن و آبكشى از نرم كننده استفاده كنید. نرم كننده باعث افزایش درخشندگى، كاهش الكتریسیته ساكن، افزایش مقاومت و تا حدى حفاظت در برابر اشعه UV می شود.
 
٤- نحوه ى استفاده از نرم كننده
نرم كننده را باید به نوك موها زد و بعد از چند دقیقه ابكشى كرد . موهاى نرم و نازك با استفاده از نرم كننده كم پشت تر دیده می شوند، بهتر است نرم كننده در تمام طول ساقه ى مو استفاده نشود تا حجم موها حفظ شود.
 
٥- از چه نوع شامپویی استفاده كنیم؟
شامپوى متناسب با جنس موى خود انتخاب كنید . مثلا شامپوى موى چرب براى موهاى چرب . اگر از شامپوهاى دارویی كه توسط پزشك تجویز شده استفاده می كنید مثل شامپوهاى ضد شوره ، باید كف شامپو قبل از ابكشى ١٠-٥ دقیقه روى كف سر بماند.
 
٦-  شنا كردن
هنگام شنا كردن موهاى خود را با كلاه مخصوص شنا بپوشانید تا از اثرات مضر كلر محفوظ بمانند. بعد از شنا از شامپوهاى همراه با نرم كننده قوى استفاده كنید تا موهاى شما خشك و خشن نشوند.

دکتر آرمیتا کیانفر

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : آنلاین سلامت لینگ منبع:گروه سلامت سیمرغ
داوودقادرزاده بازدید : 194 سه شنبه 29 بهمن 1392 نظرات (0)

رژیم لاغری,کم کردن وزن,کاهش وزن

با این روش ها کالری کمتری بخورید
امروز برای اینکه در وعده های غذایی که میخوریم کالری را کاهش دهیم نکات فوق العاده مفیدی را آموزش می دهیم. همواره کسانی که میخواهند وزن کم کنند یک پرسش ذهن آنهارا مشغول کرده است و آن پرسش این است که چطوری میتوان بدون اینکه رژیم بگیریم کاهش وزن داشته باشیم.


بعضی‌ها اول با همین رژیم‌های سخت شروع می‌کنند اما خیلی زود کم می‌آورند و از ادامه‌ی راه منصرف می‌شوند. اما ما به شما می‌گوییم با ایجاد تغییرات جزیی در عادت‌های غذایی‌تان می‌توانید نتیجه‌ی خوبی بگیرید و به راحتی چند کیلو کم کنید. در این مطلب چند ترفند برای کاهش کالری‌های دریافتی در هر وعده‌ی غذایی را عنوان می‌کنیم که کمک زیادی به خوش‌اندامی شما می‌کند. لطفاً با ما همراه باشید.


همین امروز شروع کنید
خیلی‌ها همیشه در حال تصمیم گرفتن هستند. یعنی اینکه می‌گویند از فردا رژیم را شروع می‌کنم. اما این فردا هیچ‌وقت از راه نمی‌رسد. یا اینکه همیشه می‌گویند از این به بعد هله‌هوله و شیرینی‌جات نمی‌خرم. اما باز هم سر حرفشان نمی‌مانند. امروز و فردا کردن را کنار بگذارید.

 

از همین امروز که خرید می‌روید حرفه‌ای‌تر برخورد کنید. از خریدن بیسکویت و هله‌هوله‌ها بپرهیزید. اگر نمی‌توانید حداقل بسته‌بندی‌های کوچک‌تر را انتخاب کنید. اگر داخل گنجه‌ها و کابینت‌هایتان این قبیل مواد غذایی چاق‌کننده وجود نداشته باشد میزان کالری‌های دریافتی‌تان کلی پایین می‌آید. پس از همین امروز خوردن هله‌هوله یا همان رژیم خراب‌کن‌ها را تا جایی که می‌توانید کاهش دهید. اگر می‌توانید برای مدتی دور و برشان نروید.


هر روز چند قاشق کمتر
اگر می‌خواهید میزان کالری‌های دریافتی‌تان را کاهش دهید و لاغرتر شوید باید حجم غذایی که می‌خورید را کم کنید. بشقاب‌های کوچک‌تری انتخاب کنید. یا اینکه هر روز یک تا دو قاشق از غذایی که همیشه می‌خورید کم کنید. اگر رستوران می‌روید غذایتان را شریکی بخورید یا اینکه ظرف یک بار مصرف بخواهید و نصف غذایتان را به خانه ببرید.


آب بنوشید
برای کالری‌زدایی از وعده‌های غذایی نوشیدن آب خیلی تأثیر دارد. در هر وعده‌ی غذایی به جای نوشیدنی‌های دیگر آب نوش جان کنید. اگر خوردن آب خالی برایتان جالب نیست لیموترش به آن اضافه کنید. اصلاً می‌توانید قبل از شروع غذا یک لیوان آب بخورید. گاهی وقت‌ها تشخیص اینکه گرسنه هستید یا تشنه سخت می‌شود. در واقع خیلی‌ها نمی‌دانند تشنه‌شان است یا گرسنه. برای همین به سمت خوردن می‌روند نه نوشیدن آب.


میوه و سبزیجات در الویت
در هر وعده‌ی غذایی سبزیجات و میوه بخورید. می‌توانید در یک وعده به جای غذاهای سرخ کردنی یا برنج یک بشقاب سبزیجات میل کنید. عاشق طعم شیرین دسر بعد از غذا هستید و نمی‌توانید از آن دل بکنید؟ به جای دسرهای شیرین و چرب یک واحد میوه بخورید. البته بعد از غذا کمی فاصله بدهید و بعد میوه‌تان را میل کنید. سرکار که می‌روید به جای خرید هله‌هوله و نوشیدنی‌های پرکالری یک واحد میوه به عنوان میان‌وعده بخورید.


فیبرها را دریابید
فیبرها باعث سرعت بخشیدن به هضم غذا می‌شوند، کلسترول خون را کاهش می‌دهند و با یبوست مقابله می‌کنند. این سه دلیل برای اینکه در هر وعده‌ی غذایی فیبر بیشتری میل کنید کافی است. برای دریافت فیبر بیشتر نان‌های تهیه‌شده از آرد کامل (سبوس‌دار) پاستاهای تهیه‌شده از آرد کامل و برنج قهوه‌ای را دریابید. میوه‌ها نیز سرشار از فیبر هستند.


در هر وعده‌ی غذایی پروتئین میل کنید
پروتئین‌ها انرژی‌زا هستند و مدت زمان طولانی شما را سیر نگه می‌دارند. زمانی که پروتئین میل می‌کنید دیگر لازم نیست مثلاً یک ساعت بعد دنبال چیزی برای خوردن باشید. توصیه می‌کنیم گوشت‌های کم چرب مانند مرغ و ماهی را دریابید.


نوشیدنی‌های گازدار ممنوع
یک «نه» قاطع به نوشیدنی‌های گازدار بگویید. نوشابه خوردن یعنی دریافت کالری مفت. نوشیدنی‌های گازدار سرشار از قند هستند و ارزش غذایی پایینی دارند.گول نوشابه‌های مثلاً رژیمی را هم نخورید. به جای این قبیل نوشیدنی‌ها آب را دریابید. می‌توانید چای کم رنگ بریزید و بگذارید خنک شود. چای سرد هم تا حدودی همان طعم نوشابه را می‌دهد. امتحان کنید.


سس‌ها را بی‌خیال شوید
عاشق سس سفید یا کچاپ و غیره هستید؟ بهتر است کمی احتیاط کنید. بیشتر این سس‌ها سرشار از چربی هستند. در واقع سس مایونز، کچاپ و خردل جزو سس‌هایی هستند که باید با احتیاط مصرف شوند. توصیه می‌کنیم که مایونز را بی‌خیال شوید. سس کچاپ را هم در منزل تهیه کنید. سالادهایتان را با لیموترش، سرکه و روغن زیتون میل کنید.


میزان نمک مصرفی را کاهش دهید
نمک زیادی به غذایتان می‌زنید؟ دست نگهدارید. برای کالری‌زدایی از غذاها اولین قدم کاهش دادن میزان نمک است. نمک باعث احتباس آب می‌شود. یعنی اینکه آب بین بافت‌های بدن حبس شده و پف می‌کنید. به جای اینکه نمکدان را داخل غذایتان خالی کنید از ادویه‌ها و چاشنی‌ها برای خوش‌طعم کردن غذاهایتان استفاده کنید. فلفل را دریابید که متابولیسم بدنتان را هم بالا می‌برد. اگر رستوران غذا می‌خورید اصلاً به غذایتان نمک اضافه نکنید چون آقای سرآشپز قبلاً این کار را کرده‌اند. در واقع آقایان آشپز در اضافه کردن روغن و نمک کوتاهی نمی‌کنند.


عجله بی عجله
هر چه گرسنه‌تر سر سفره حاضر شوید تندتر خواهید خورد. البته بگذریم که بعضی‌ها عادت دارند خیلی تند غذا بخورند. برای اینکه غذایتان را مثلاً در عرض ۵ دقیقه تمام نکنید بهتر است قبل از شروع غذای اصلی میان‌وعده‌ی سبکی میل کنید. یک عدد سیب یا هویج انتخاب‌های خوبی هستند. غذایتان را با حوصله بجویید. سرپا یا مقابل تلویزیون غذا نخورید. چون در این صورت هم تندتر خواهید خورد و هم بیشتر.


یخچالتان را پاک‌سازی کنید
وقتی یخچال پر از مواد غذایی چرب و پرکالری باشد مقاومت کردن در برابر خوردن نیز کمتر می‌شود. اولین قدم این است که یخچال را پاک‌سازی کنید. دور مواد غذایی چرب را خط قرمز بکشید. سبزیجات را در ظروف شفاف یا کیسه‌های پلاستیکی دم دست قرار دهید. از خرید غذاهای آماده بپرهیزید. این قبیل غذاهای آماده سرشار از سدیم (نمک) هستند. زمانی که مواد غذایی تازه و خوب دم دستتان باشد علاقه‌ی بیشتری به آشپزی و تهیه‌ی غذاهای سالم‌تر خواهید داشت.
منبع : hidoctor.ir


داوودقادرزاده بازدید : 178 یکشنبه 20 بهمن 1392 نظرات (0)

وسواس فکری شامل ایده ها، نظرات، انگیزه هایی است که مرتبا به ذهن فرد هجوم می آورد. فردی که مبتلـا به این روان رنجوری است، به هیچ عنوان دوست ندارد چنین افکاری داشته باشد و آنها را آزار دهنده می داند، اما قادر به کنترل آنها نیست. گاهی اوقات این افکار هر از گاهی به سراغ فرد می آیند و گاهی اوقات مرتباً ذهن او را اشغال می کنند.


وسواس عملی چیست؟

افکار وسواسی فرد را مضطرب و هراسان می کند. این افراد سعی می کنند با انجام اعمالی بخصوص بنابر قانونی که برای خود می سازند، از شر این افکار خلـاص شوند. این رفتارها، وسواس عملی نامیده می شود. برای مثال، فرد مبتلـا به این روان رنجوری، ممکن است افکار وسواسی درمورد ترس از میکروب داشته باشد، از اینرو بعد از رفتن به توالت، دستهای خود را بارها و بارها می شوید. انجام این اعمال باعث میشود تا این افکار به طور موقت از فرد دور شوند. اما وقتی این اضطراب و ترس بازمیگردد، کار فرد مبتلـا دوباره از نو آغاز می شود.برخی وسواس های فکری متداول


ترس از میکروب و کثیفی
اهمیت دان زیاد به نظم، دقت و درستی
نگرانی از اینکه کاری به خوبی انجام نشده باشد، حتی وقتی فرد می داند که این مسعله صحت ندارد
ترس از افکار شیطانی و گناهکارانه
فکر کردن تمام مدت درمورد یک صدا، تصویر، کلمه یا عدد بخصوص
نیاز به اطمینان مجدد
ترس از صدمه زدن به یکی از اعضا خانواده با یکی از دوستان

برخی وسواس های عملی متداول


شستن و تمیز کردن، مثل شستن دست ها، دوش گرفتن یا مسواک زدن مداوم.
چک کردن مداوم قفل در و پنجره برای اطمینان یافتن از اینکه قفل هستند یا نه.
تکرار یک عمل، مثل رفتن و آمدن مدام، نشستن و پا شدن، یا دست زدن به یک چیز بخصوص برای دفعات زیاد.
منظم و مرتب کردن چیزها به طرق معین
اعدادی را مداوم حساب کردن
نگاه داشتن روزنامه ها، ایمیل ها یا چیزهایی که دیگر مورد نیاز نیست.
مدام به دنبال تصدیق و تایید دیگران بودن.میزان شیوع اختلـال

سالهای متمادی، این روان رنجوری بیماری بسیار نادر بود. تعداد دقیق افراد مبتلـا به آن پنهان نگاه داشته می شد، چراکه مردم از روی خجالت مشکل خود را با کسی مطرح نمی کردند. تحقیقات اخیر نشان داده است حدودن 3 میلیون نفر از آمریکایی بین سنین 18 تا 54 سال ممکن است در طول زندگی خود دچار این بیماری شوند. این بیماری مردان و زنان را به میزان مساوی مبتلـا می کند.


علل بیماری

کسی تا به حال علت روشن و آشکاری برای ابتلـا به وسواس فکری-عملی پیدا نکرده است. برخی تحقیقات ثابت کرده است که احتمالن بعضی مواد شیمیایی موجود در مغز، که سِروتونین خوانده می شوند از انجام کاری به طور مکرر توسط فرد جلوگیری به عمل می آورد. فرد مبتلـا به این رواتن رونجوری ممکن است میزان کافی سِروتونین در مغز نداشته باشد. بعضی از این بیماران با استفاده از داروهایی که میزان سِروتونین را در مغز افزایش می دهد، تقریبن بهبود می یابند.


سایر بیماری های مرتبط با وسواس فکری ـ عملی

افراد مبتلـا به این روان رنجوری معمولن مبتلـا به سایر اضطراب ها مثل فوبیا (ترس بی پایه و اساس) –مثل ترس از عنکبوت یا ترس از پرواز کردن) و یا حملـات وحشتزدگی نیز می باشند.


این افراد همچنین ممکن است مبتلـا به افسردگی، اختلـال تغذیه، یا اختلـال در یادگیری مثل خوانش پریشی نیز باشند.


داشتن یک یا دو مورد از این بیماری ها باعث دشوارتر شدن تشخیص و درمان میشود. از اینرو، بهتر درمورد هر علـایمی که در خود مشاهده می کنید، با پزشک خود مشورت کنید، حتی اگر آن اختلـال باعث خجالت شما شود.


طریقه ی درمان

برای درمان روان رنجوری وسواس فکری-عملی، داروهای زیادی موجود می باشد. این داروها شامل کلومیپرامین (آنافرانیل)، فلوئوکستین (پروزاک)، سِرترالین (زولوفت)، پاروکستین (پاکسیل)، و فلووکسامین (لوواکس) می باشد. این داروها می توانند عوارض جانبی مثل خشکی دهان، حالت تهوع و خواب آلودگی داشته باشد. گاهی اوقات روی عملکرد جنسی فرد نیز تاثیرگذار است.


تحت راهنمایی های یک متخصص درمانی خوب، رفتار درمانی نیز برای مداوای این روان رنجوری انجام می گیرد. در رفتار درمانی، افراد مبتلـا با موقعیت هایی روبه رو می شوند که اضطراب و وسواس فکری آنها را افزایش می دهد. بعد متخصص آنها را تشویق میکند تا دست به آن اعمال وسواسی نزند و احساسات عصبی خود را کنترل کند. مثلن کسی که وسواس فکری درمورد میکروب و کثیفی دارد، ترغیب می شود تا از یک دستشویی عمومی استفاده کرده و دست های خود را فقط یک مرتبه بشوید. برای استفاده از این متد، فرد مبتل باید قادر باشد میزن بالـای اضطراب تحمیل شده بر او را تحمل کند. در طول زمان رفتار درمانی باعث از بین رفتن علـایم این بیماری خواهد شد.

 

نوشته شده توسط علی طایی | لينک ثابت منبع شهرمطلب
داوودقادرزاده بازدید : 271 یکشنبه 20 بهمن 1392 نظرات (0)

دانشمندان در انگلیس اتاقی را طراحی كرده‌اند كه به گفته آنها آرامش بخش ترین فضای جهان است كه می‌تواند پراسترس‌ترین افراد را هم آرام می‌كند.

استاد ریچارد ویزمن، روانشناس دانشگاه یک فضای بزرگ و چند رسانه‌یی را طراحی كرده و ساخته است كه می‌تواند حتی پر استرس‌ترین و آشفته‌ترین ذهنها را آرام كند.

ویزمن برای طراحی این اتاق، تحقیقات علمی را كه درباره آرامش انجام شده، مورد بازبینی قرار داد و پس از تحقیقات خود اتاقی را ابداع كرد كه آرامش بخش ترین اتاق جهان نام گرفته است.

این اتاق در نمایشگاه انستیتو تحقیقات علوم سلـامت و انسان دانشگاه هرت فورد شایر افتتاح شد.

در هر نوبت یک گروه 10 نفری می‌توانند وارد این فضای بزرگ و غیر معمول شوند، روی یک حصیر نرم دراز بكشند و سر خود را روی یک متكای معطر به عصاره گیاه اسطوخودوس قرار دهند.


نور سبز باعث تولید هورمون دوپامین در مغز می‌شود و احساس آرامش ایجاد می‌كند.

در هر جلسه 1۵ دقیقه‌یی، افراد در یک نور سبز رنگ آرامش بخش شبیه رنگ سبز جنگل حمام قرار می‌گیرند و به یک نوای صوتی آرامش بخش و خاص تركیبی گوش می‌دهند و به یک آسمان آبی رنگ و شفاف و كاملن مصنوعی خیره می‌شوند.

شرایط زندگی امروزی، مشكلـات و بحران‌های مالی و شیوه زندگی مدرن باعث می‌شود كه بسیاری از مردم احساس ناآرامی و استرس پیدا كنند و به گفته دكتر ویزمن این فضا برای آرام كردن افراد ساخته شده است.

نور سبز باعث تولید هورمون دوپامین در مغز می‌شود و احساس آرامش ایجاد می‌كند. آسمان آبی رنگ نیز توجه آنها را از استرس روزانه منحرف كرده و حواسشان را متوجه فضای درون اتاق می‌كند و احساس آرامش ایجاد می‌كند.

تمام این فاكتورها برای بازدیدكنند گان احساس آرامش به ارمغان می آورد.

 

 

نوشته شده توسط علی طایی | لينک ثابت شهرمطلب
داوودقادرزاده بازدید : 163 شنبه 12 بهمن 1392 نظرات (0)

فشار خون بالا, ورزش‌های هوازی, درمان با ورزش

نائب رئیس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی، با تاکید بر اینکه «ورزش های هوازی بهترین ورزش برای افراد با فشار خون بالاست»، تصریح کرد:« این افراد تنها باید از وزنه های سبکی که بتوانند بدون احساس فشار زیاد 8تا10 بار آن را بردارند استفاده کنند.»

دکتر لاله حاکمی متخصص داخلی با بیان اینکه معمولا به افرادی که به فشار خون مبتلا هستند توصیه می‌شود که ورزش کنند، گفت:«باید توجه داشت که هر ورزشی برای این افراد مناسب نیست و پزشکان باید همانگونه که نسخه دارویی برای فرد تجویز می‌کنند نوعی نسخه ورزشی نیز برای او مشخص کنند.»

 

وی بهترین ورزش برای افراد با فشار خون بالا را ورزش‌های هوازی ذکر کرد و بیان داشت:« معمولا این افراد باید سه تا 5بار در هفته و هر بار بین 30 تا 45 دقیقه به ورزش بپردازند.»

 

نایب رییس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی ضربان قلب مجاز برای این افراد را 45تا75درصد ضربان قلب بیشینه ذکر کرد و ادامه داد: «برای تعیین ضربان قلب بیشینه باید سن فرد را از 220کم کرد. 45تا75درصد این عدد برای ضربان قلب افراد با فشار خون بالا در حین ورزش توصیه می شود.»

 

وی در عین حال به این موضوع اشاره کرد که برخی داروهایی که افراد با فشار خون بالا مصرف می‌کنند ضربان قلب آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد به همین دلیل مقیاس دیگری به نام مقیاس بورگ است که اساس آن میزان سختی است که خود فرد احساس می‌کند و این میزان در حین ورزش باید در حد متوسط باشد.

 

دکتر حاکمی با بیان اینکه بیماران فشار خونی نباید حرکات ناگهانی داشته باشند، افزود: «این موضوع در افرادی که داروهای مدر مصرف می کنند بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد ضمن اینکه نباید فشار زیادی به آنها وارد آید و استفاده از وزنه های سنگین که برای برداشتن آنها باید زور بزنند ممنوع است. زیرا فرد برای برداشتن این وزنه ها نفس خود را حبس می کند و همین باعث افزایش فشار می شود. این افراد تنها باید از وزنه های سبکی که بتوانند بدون احساس فشار زیاد 8تا10 بار آن را بردارند استفاده کنند.»

 

این متخصص داخلی همچنین به بیماری های همراه با فشار خون مانند دیابت و مشکلات عروقی اشاره کرد و اظهار داشت:« این بیماران نیز باید تحت نظر پزشک ورزش‌های خاصی انجام دهند. به طور مثال برای برخی از بیماران با مشکلات عروقی ورزش هایی که در آن به سر ضربه وارد می شود و یا معلق شدن و آویزان ماندن ممنوع است.»

 

وی تاکید کرد:« اگر افرادی که به فشار خون مبتلا هستند افرادی بی تحرک هستند و می خواهد تازه ورزش را شروع کنند بهتر است زمان ورزش خود را به دو وقت 15دقیقه‌ای تقسیم کنند و کم کم این زمان را یکی کنند. ضمن اینکه باید به بیماریهای همراه دیگری هم که مبتلا هستند توجه کنند و بر اساس آنها میزان ورزش و فعالیت های خود را مشخص کنند. »
منبع:salamatnews.com

داوودقادرزاده بازدید : 162 شنبه 05 بهمن 1392 نظرات (1)
 
اگر در زندگی خود از همسرتان لذت نمی برید بخوانید
گاهی در زندگی مشترک تان ممکن است احساس کنید که میل جنسی شما کم رنگ شده است و یا چیزهایی که قبلا برای شما لذت آور بوده در حال حاضر ناراحت کننده به نظر برسند. درباره سلامت جنسی خود مضطرب هستید، شما تنها نیستید. خیلی از زنان دچار مشکلات جنسی در نقاطی از زندگی خود می شوند. با تخمین هایی حدود ۴ نفر از ۱۰ زن یک نگرانی جنسی حداقل تجربه کرده است. در دایره های پزشکی این عارضه به عنوان ناتوانی جنسی در زنان شناخته می شود.

ناتوانی جنسی در زنان دلالت بر مشکلات مزمن یا عود کننده در مصاف با یک یا بیشتر از پاسخ های جنسی می باشد. به آنچه که شما تجربه می کنید ناتوانی جنسی در زنان نمی گویند مگر اینکه شما درباره آن مضطرب بوده یا تاثیر منفی بر ارتباط شما با همسرتان داشته باشد.

((اگرچه مشکلات جنسی در ارتباط با ناتوانی جنسی در زنان چندین رویه دارد،اما آنها قابل درمان هستند. ارتباط دادن دلواپسی های خود و فهم کالبد شناسی و فیزیولوژی طبیعی پاسخ های بدن به میل جنسی قدم های مهمی است برای بدست آوردن دوباره رضایت جنسی))

علائم و نشانه ها

دلواپسی جنسی در زنان در هر سنی اتفاق می افتد ولی ممکن است در زمان های آسیب پذیری هورمونی شایع تر باشد، مانند بعد از زایمان یا در زمان انتقال به یائسگی. نگرانی های جنسی همچنین ممکن است با بیماریهای عمده مانند سرطان اتفاق بیافتد.

مشکل شما به عنوان ناتوانی جنسی در زنان دسته بندی می شود اگر شما یک یا چند مورد از موارد زیر را تجربه کرده اید.

* میل جنسی در شما کم است یا وجود ندارد.

* شما با فعالیت جنسی برانگیخته نمی شوید یا علیرغم میل جنسی برانگیخته نمی شوید.

* شما نمی توانید به اوج لذت جنسی(ارگاسم) برسید.

* شما دارای درد در زمان تماس جنسی هستید.

چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر نگرانی های جنسی موجب دردسر شما شده است به پزشک خود مراجعه کنید تا یک ارزیابی از شما به عمل آورد. کلا بهتر است چند ماه یکبار حتما به پزشک زنان مراجعه کنید.

پزشک شما ممکن است بیدرنگ یک مصاحبه با شما در مورد نگرانی های جنسی در طول دوره ویزیت معمولی پزشکی انجام دهد، یا می توانید شما بحث را شروع کنید اگر نگرانی هایی دارید که باید به پزشک خود پیام بدهید که آیا در حال حاضر از نظر جنسی فعال می باشید و یا نگرانی های جنسی شما کدام هستند.

سپس ، پزشک شما داروهایی را که شما استفاده کرده اید در خلال تاریخچه پزشکی تان مرور میکند و یک معاینه کامل انجام میدهد. در معاینه لگنی، پزشک برای علائم و تغییرات جسمی در ارتباط با نگرانی های جنسی شما بررسی می کند، مانند نازک شدن بافت واژن، کاهش خاصیت ارتجاعی پوست، داغ زخم ها، درد یا بیرون زدن اعضاء لگنی.

پزشک ممکن است شما را به یک متخصص مشاور یا یک درمان کننده جنسی برای ارزیابی عوامل هیجانی و ارتباطی ارجاع دهد و همچنین مجددا هویت جنسی، اعتقادات و نگرش های شما را بررسی کند.

ناتوانی جنسی در زنان عمدتا به چهار دسته تقسیم می شوند:

میل جنسی کم: داشتن میل جنسی کم ، یا گرایش جنسی ضعیف. این شایعترین نوع اختلال جنسی در میان زنان است.

اختلالات انگیختگی جنسی: تمایل شما به عمل جنسی ممکن است دست نخورده باشد، اما شما توانایی برانگیخته شدن یا نگهداری آن در زمان فعالیت جنسی ندارید.

اختلالات اوج لذت جنسی: شما دارای مشکل مزمن یا عود کننده در رسیدن به لذت جنسی بعد از انگیختگی کافی جنسی و یا تحریکات مداوم دارید.

اختلالات درد جنسی: شما درد در ارتباط با تحریک جنسی یا تماس واژنی دارید.اغلب مشکلات جنسی در زنان بیش از یک دسته را می پوشاند. با افزایش اطلاعات درباره طبیعت پیچیده پاسخ جنسی زن، یک منظر جدید پدیدار شده است- تمرکز بر پاسخ جنسی به عنوان یک تداخل پیچیده از اجزائی که تاثیر بر صمیمیت می گذارد، شامل فیزیولوژی، عواطف، تجربیات، اعتقادات، شیوه زندگی و ارتباطات است. اگر هر کدام از این اجزا تحت تاثیر قرار گیرد، تمایل جنسی، انگیختگی یا رضایت جنسی تحت تاثیر قرار می گیرند.در مقاله بعدی راه های درمان را برای شما توضیح خواهیم داد.منبعایران ناز
داوودقادرزاده بازدید : 145 جمعه 04 بهمن 1392 نظرات (0)
گزارش تصویری | مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد لینارت نیلسون دوازده سال از عمر خود را صرف تهیه تصاویری از رشد نوزاد درون رحم کرد.
 

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

این تصاویر باورنکردنی با استفاده از دوربین های معمولی مجهز به لنز ماکرو و همچنین میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است. در این تصاویر مراحل رشد نوزاد از ابتدای لقاح تا کامل شدن جنین و تبدیل به یک نوزاد را می بینیم:

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

اسپرم در لوله فالوپ (لوله شیپور رحمی)

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

تخمک آماده لقاح

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

یک قرار ملاقات!

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

لوله فالوپ

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

دو اسپرم در تماس با تخمک

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

اسپرم پیروز!

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

نمایی نزدیک از اسپرم

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

روز ششم پس از لقاح

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

روز هشتم: جنین به دیواره رحم چسبیده است

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

شکل گیری مغز جنین

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

روز بیست و چهارم : قلب جنین از هجده روزگی شروع به شکل گیری کرده است

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

چهار هفتگی

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

چهار الی پنج هفتگی

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

انتهای پنج هفتگی- صورت جنین با حفرات دهان، چشم و بینی شروع به شکل گیری کرده است

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

چهل روز بعد

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

هفته هشتم- جنین به سرعت در کیسه رحمی رشد می کند

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

هفته دهم- پلک ها نیمه باز هستند. در روزهای آتی کاملا بسته خواهند شد.

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

هفته شانزدهم- جنین از دست هایش برای شناخت محیط پیرامونش استفاده می کند

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

شبکه ای از رگ های خونی را مشاهده می کنید. در واقع بدن در حال ساخت استخوان است و این رگ ها تغذیه کننده استخوان بدن خواهند بود.

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

هفته هجدهم: ابعاد تقریبا 14 سانتی متر. اکنون می تواند صدا های بیرون را درک کند

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

هفته نوزدهم

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

هفته بیستم: تقریبا 20 سانتی متر. موهای پشمالویی بر روی سر و صورت نوزاد ایجاد می شود. این موها را با نام لانوگو (lanugo) می شناسند

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

هفته بیست و چهارم

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

هفته بیست و ششم

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

شش ماه بعد- جنین کامل شده و نوزاد آماده ترک رحم می شود. در این زمان جنین به سمت پایین می چرخد تا راحت تر بتواند خارج شود

مراحل رشد جنین از لقاح تا تولد

هفته سی و ششم- نوزاد چهار هفته دیگر دنیا را خواهد دید

داوودقادرزاده بازدید : 155 یکشنبه 29 دی 1392 نظرات (0)

چند وقت پیش مقاله‌ای در یک پزشک در مورد مورد درختی منتشر کرده بودم، در شماره فوریه ۲۰۱۳ نشریه Science Illustrated مقاله‌ای کامل در مورد او منتشر شده است.

مرد درختی اندونزی

این مقاله را می‌توانید با حجم ۳٫۹ مگابایت از لینک‌های زیر دانلود کنید:

- مدیافایر

- لینک مستقیم دانلود موقت

داوودقادرزاده بازدید : 223 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

 لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید


 

با بالاتر رفتن سن، پوست پیرتر و موها سفید می‌شود. این روند طبیعی پیر شدن است و برای همه آدم‌ها اتفاق می‌افتد. نمی‌توانیم جلو آن را بگیریم اما مطمئناً می‌توانیم از پیری زودرس و سفید شدن زودرس موهایمان جلوگیری کنیم.

 
با دنبال کردن نکات زیر می‌توانید احتمال حفظ رنگ موهای طبیعی‌تان را برای مدتی طولانی‌تر بالا ببرید.

 
 
 
چند نکته درمورد سفید شدن موها

 
موها وقتی شروع به از دست دادن رنگدانه‌های طبیعی خود به نام ملانوسیت‌ها می‌کنند، سفید می‌شوند.

 
علت اصلی سفید شدن موها بالا رفتن سن است اما عوامل مختلف دیگری مثل ژنتیک، استرس، تغذیه بد یا مشکلات سلامتی و همچنین بعضی انتخاب ناسالم برای سبک زندگی، در آن تاثیر دارند.

 
اما اگر واقعاً همه نکاتی که در پایین ذکر می‌کنیم را در زندگی روزمره خود به کار ببندید، می‌تواند سرعت سفید شدن موهایتان را کاهش دهید.

 
 
هرچه بیشتر سیگار بکشید، موهایتان سفیدتر می‌شود

 
سیگار کشیدن یکی از بدترین انتخاب ناسالم برای سبک زندگی است. سیگار کشیدن روند پیری را برای کل بدن ازجمله موهایتان تندتر می‌کند. بنابراین اولین کاری که برای کند کردن سفید شدن موهایتان انجام می‌دهید، ترک سیگار باشد.
 

 
 
با قهوه، الکل و غذاهای آماده خداحافظی کنید

 
مصرف الکل و کافئین و همچنین رژیم‌غذایی که به مقدار زیاد در آن از موادغذایی ناسالم استفاده می‌شود، برای پوست و موهایتان بسیار بد است و موجب پیری زودرس می‌شود.

 
از مصرف غذاهای فراوری‌شده خودداری کرده و مصرف آرد سفید و قندهای تصفیه‌شده را محدود کنید. این موادغذایی فقط سطح انرژی‌تان را پایین آورده و درعوض چیزی از آنها دریافت نمی‌کنید. بدن و موهای شما برای جوان ماندن نیاز به موادغذایی سالم دارند.

 
 
 
آب رمز کار است

 
اگر به اندازه کافی به بدنتان آبرسانی نشود، موادمغذی برای رسیدن به فولیکول‌های موهایتان به زحمت می‌افتند. کمبود آب و موادمغذی موجب سفید شدن زودتر موهایتان خواهند شد.

 
 
 
استرس دارید؟

 
یکی از دلایل سفید شدن موها می‌تواند استرس و اضطراب باشد. فشارهای طولانی‌مدت عصبی، نگرانی، اضطراب و سایر حالات روانی مشابه می‌تواند موجب سفید شدن ناگهانی موها شود.

 
با تمرینات تمدد اعصاب و تکنیک‌هایی مثل یوگا، تنفس عمیق، مدیتیشن و امثال آن، استرس خود را کاهش دهید. 

 
 
یک ملحفه خوب نه تنها باعث می‌شود بهتر بخوابید، بلکه سفید شدن موهایتان را هم کندتر می‌کند


 
خواب کافی هم راه خوبی برای کاهش استرس است و هم بدن، پوست و موهایتان را سالم نگه می‌دارد.

 
 
 
ورزش روزانه هم کمک می‌کند

 
داشتن گردش خون و جریان خون خوب برای جلوگیری از سفید شدن زودهنگام موها لازم است و باعث می‌شود موادمغذی لازم راحت‌تر به موها و کف سرتان برسد. درواقع، مصرف موادغذایی خوب، ویتامین‌ها و موادمعدنی اگر قرار باشد به فولیکول‌های موهایتان نرسد، به هیچ دردی نمی‌خورد.
برای اطمینان از داشتن گردش خون خوب، باید سرتان را به طور منظم با روغن‌های مناسب ماساژ دهید و همچنین به طور منظم و روزانه ورزش کنید تا گردش خونتان را بالا ببرید.
 

 
 
مصرف بیشتر مرغ هم سفید شدن موها را کندتر می‌کند؟

 
برای تولید ملانین، رنگدانه‌های موهایتان، به پروتئین نیاز است. برای جلوگیری از سفید شدن موها، باید به مقدار کافی موادغذایی سرشار از پروتئین  مثل بوقلمون، مرغ، سیریال‌ها و سویا مصرف کنید.
 

 
 
ویتامین‌های گروه B را مصرف کنید

 
کمبود ویتامین‌های گروه B، مثل ویتامین B2، B6 و B12، می‌توند موجب سفیدشدن زودهنگام موها شود. باید غذاهایی سرشار از این ویتامین‌ها مثل نان‌های غلات کامل، سیریال‌ها، موز، تخم‌مرغ، لبنیات، مرغ، گوشت و سبزیجات برگ سبز مصرف کنید.

 
 
 
همان چیزی را به دست می‌آورید که می‌خورید

 
کمبود مس به طور قابل‌توجهی در سفیدشدن زودرس موها اثر دارد. یکی از بهترین راه‌‌ها برای جلوگیری از این مسئله خوردن موادغذایی سرشار از مس مثل شلغم، اسفناج، جگر گاو، دانه آفتابگردان، بادام‌هندی، عدس، بادام، زرده تخم‌مرغ و قارچ، می‌باشد.

 
 
 
موادغذایی حاوی ید را به سبد خرید روزانه‌تان اضافه کنید

 
ید ماده‌معدنی دیگری است که برای حفظ رنگ موها بسیار مهم است. موادغذایی سرشار از ید عبارتند از: موز، هویج، اسفناج و ماهی.

 
 
 
و سلنیوم!

 
سلنیوم هم می‌تواند به جلوگیری از سفید شدن موها کمک کند. موادغذایی سرشار از سلنیوم عبارتند از: صدف خوراکی، تن، سالمون، ذرت، گندم، دانه سویا، گردو، آجیل و دانه آفتابگردان.
 

 
 
درمان‌های خانگی برای موها چطور؟

 
درمان‌های خانگی خوبی برای کندتر کردن روند سفید شدن موها وجود دارد. اگر واقعاً دوست دارید از آنها استفاده کنید، بایدتان باشد که این درمان‌ها باید به طور منظم انجام شوند. در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 
۱- آملا (Amla) یک نوع انگور فرنگی هندی است و یکی از بهترین درمان‌ها برای جلوگیری از سفید شدن موهاست. فقط کافی است که خمیر آملا را به صورت منظم به پوست سرتان بمالید.

 
۲- فوتی (Fo-ti) یک نوع گیاه چینی است که به آن عصاره جوانی و طول‌عمر هم می‌گویند و قرن‌هاست که برای جلوگیری از سفید شدن موها و پیری زودرس مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

 
۳- پوست سرتان را با روغن نارگیل و لیمو ماساژ دهید. این هم یک راه عالی برای جلوگیری از سفید شدن موهاست.

 
اگر دستورات بالا را واقعاً رعایت کنید، سفید شدن موهایتان را کندتر کرده و می‌توانید رنگ طبیعی موهایتان را برای مدت طولانی‌تری نگه دارید.
داوودقادرزاده بازدید : 175 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

http://mj10.persianfun.info/img/92/10/Weight-Gain/01.jpg

 

چگونه می توان افزایش وزن پیدا کرد؟ افراد بسیاری هستند که در نمودار وزن، دارای یک وزن متعادل می باشند، اما احساس سلامتی ندارند.
کاهش وزن زیاد، به همان اندازه افزایش وزن بیش از حد، می تواند مشکلاتی را در بدن به وجود آورد. اگر کاهش وزن شما بیش از حد است، در معرض کمبود مواد مغذی می باشید و این خود دلیلی است برای ابتلا به کم خونی ، پوکی استخوان ، بیماری های پوستی، ضعف عضلانی، پریشانی، اضطراب، تنبلی و بالاخره خستگی بیش از حد.


id=yui_3_13_0_ym1_1_1390000506347_2793 face=Tahoma>بعضی مواقع ممکن است وزن شما بر اساس جداول استاندارد، مناسب باشد، ولی شما احساس رضایت و آرامش نکنید. برای مثال ممکن است وزن شما 80 کیلوگرم باشد و شما در این وزن کلسترول و فشار خون بالایی داشته باشید. حال اگر 8 کیلوگرم کاهش وزن پیدا کنید و این مشکلات همه از بین بروند، پس می توان گفت که وزن ایده آل برای شما 72 کیلوگرم می باشد، در صورتی که بر اساس جدول، وزن ایده آل شما 63- 67 کیلوگرم است.


از طرف دیگر اگر شما به کاهش وزن خود ادامه دهید(یعنی کمتر از 72 کیلو) و وزن شما به 63 کیلوگرم برسد و در این وزن کم خونی و خستگی بیش از حد داشته باشید، می توان فهمید که این وزن برای شما مناسب نیست، هر چند که جدول این وزن را برای شما مناسب دانسته است.

 

BMI یا شاخص توده بدنی به چه کار می آید؟
BMI یا شاخص توده بدنی، بر اساس وزن و قد محاسبه می شود. BMI مقدار چربی بدن را اندازه گیری می کند. از طرف دیگر BMI یک روش آسان و بدون هزینه برای تعیین وزن ایده آل می باشد.
برای کودکان و نوجوانان، این روش اندازه گیری بر اساس سن و جنس محاسبه می گردد.
آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که چرا BMI برای دخترها و پسرها متفات است یا چرا جنس در اندازه گیری BMI آنقدر اهمیت دارد؟
در پاسخ باید گفت: زیرا محل تجمع چربی و مقدار چربی در بدن دختران و پسران با هم فرق دارد.

 

اما چرا BMI برای کودکان و نوجوانان برحسب سن و جنس محاسبه می گردد؟

به دو علت:
1- مقدار چربی بدن با افزایش سن تغییر می کند.

2- مقدار چربی بدن در دختران و پسران متفاوت می باشد.

 


منابع غذایی پروتئین، چربی و کربوهیدرات
همانطور که می دانید، رژیم غذایی مناسب آن است که تنوع و تعادل را در خود جا داده باشد. به همین منظور منابع پروتئین، چربی و کربوهیدرات را بیان می کنیم:
منابع خوب پروتئین شامل: گوشت قرمز، ماهی، مرغ، آجیل، دانه ها و بنشن هاست.
چربی سالم شامل امگا 3 و امگا 6 می باشد. چربی برای سلامت مو، پوست و عملکرد عصبی بسیار مهم می باشد.
امگا 3 در ماهی، روغن کانولا و گردو وجود دارد. امگا 6 در روغن های گیاهی مانند، روغن سویا، آفتاب گردان و روغن ذرت یافت می شود.


روغن زیتون نیز به عنوان یک روغن سالم که برای سلامت قلب لازم است، مفید می باشد.
کربوهیدرات برای تأمین انرژی بسیار مهم می باشد. کربوهیدرات، سوخت واقعی برای بدن می باشد. شمایی که می خواهید افزایش وزن بیابید، باید بدانید که منبع سوخت بدنتان به مقدار کافی هست یا نه.
کربوهیدرات در غذاهایی چون: میوه جات، سبزیجات و تمامی غلات یافت می شود.

 

نکات قابل توجه برای افزایش وزن:
به جای آنکه 3 وعده بزرگ غذایی در روز مصرف کنید، بهتر است برای افزایش وزن 6- 5 وعده غذایی سالم و متعادل میل کنید.


افزایش مصرف تنقلات و غذاهای چرب، یک راه خوب برای افزایش وزن نمی باشد. تنقلات محتوی مقدار زیادی چربی های اشباع شده می باشند. اگر شما می خواهید افزایش وزن پیدا کنید و کالری بیشتری را وارد بدن خود کنید، بهتر است از غذاهایی که مفید برای بدن شما می باشند، استفاده کنید.


پودرهای پروتئینی و نوشیدنی هایی که به عنوان مکمل تغذیه ای می باشند را می توانید بین هر وعده غذا و یا در حین غذاخوردن، مصرف کنید.
بهتر است آجیل و دانه ها را فراموش نکنید و روزانه حداقل یک مشت از آنها را میل کنید. آنها هم دارای چربی امگا 3 و هم دارای فیبر می باشند.
مصرف کردن مولتی ویتامین و مکمل ها برای افرادی که خواهان افزایش وزن می باشند، جزو اساسی می باشد.


افرادی که خواهان افزایش عضله هستند، می توانند با ورزش و رژیم غذایی مناسب و مصرف مکمل های پروتئینی، عضله خود را بزرگ کنند.
ورزش کردن، نقش مهمی در افزایش وزن دارد. وزنه برداری، به بزرگ شدن عضلات کمک می کند.

 

http://mj10.persianfun.info/img/92/10/Weight-Gain/02.jpg

 

توصیه های لازم برای افزایش وزن
1- ابتدا باید بدانید چقدر کالری نیاز دارید تا به وزن دلخواه خود برسید.


2- تنوع(یعنی از گروه های غذایی مختلف استفاده کنید) و تعادل(به مقدار کافی از هر گروه غذایی استفاده کنید) را در برنامه غذایی خود رعایت کنید.


3- در صبحانه خود نان سبوس دار و کره بادام زمینی را وارد کنید.


4- از کره بادام زمینی استفاده کنید. می توانید از بستنی ها و یا غذاهای صبحانه آماده دارای بادام زمینی استفاده کنید و یا بادام زمینی را با میوه و سبزیجات میل کنید.


5- بعد از صبحانه و بعد از ظهر خوراک مختصری را فراهم آورید. توجه کنید که این خوراک نباید از تنقلات باشد. شما می توانید آجیل یا میوه خشک را به عنوان خوراک مختصر میل کنید.


6- با افزودن سیب زمینی سرخ شده، استیک ماهی و مرغ سرخ شده، رژیم سالم خود را به رژیم ناسالم تبدیل نکنید. بلکه با مصرف سیب زمینی، ماهی و مرغ پخته شده(آب پز یا بخارپز یا کبابی)، مواد مغذی سالم را به بدن خود وارد کنید.


7- از کره برای پخت سبزیجات استفاده کنید. از مایونز به عنوان سس در ساندویچ استفاده کنید. سس سالاد را برای مزه دار کردن سالاد به کار برید.


8- از تخم مرغ برای درست کردن سوپ، سس و نان استفاده کنید. تخم مرغ پخته را به سالاد اضافه کنید.


9- می توانید با افزودن خامه و پنیر پیتزا به ماهی و مرغ مزه بدهید.


10- پنیر پیتزا را به گوشت، سبزیجات، ماکارونی، سالاد، پوره سیب زمینی و املت بیافزایید.


11- پنیر خامه ای را به روی نان و بیسکویت بمالید. پنیر خامه ای را با سس مخلوط کنید. همچنین می توانید از پنیر خامه ای به همراه میوه و سبزیجات، یک غذای مقوی و سرشار از انرژی درست کنید.

 
12- پنیر، بادام زمینی، بادام، پسته، سس های سالاد و میوه های خشک را در برنامه غذایی خود قرار دهید.


13- شیرخشک را در سوپ و سس برای تأمین کالری و پروتئین بیافزایید. شیرخشک را می توانید به شیر، پودینگ، پوره سیب زمینی، املت و حتی گوشت اضافه کنید.


14- حتماً در یک وعده غذایی از سبزیجات سبز رنگ، ذرت و مواد نشاسته ای استفاده کنید.


15- در هر وعده غذایی،2 یا 3 لیوان آب بنوشید. این کار باعث می شود که عمل جذب به راحتی صورت گیرد.


16- تا جایی که می توانید، بنوشید. زیرا نوشیدن باعث می شود که جای خالی بیشتری برای وارد شدن غذاهای پُرکالری داشته باشید.


17- برای افزایش کالری، شیر و آب میوه بنوشید. از نوشابه ها دوری کنید، زیرا آنها فقط دارای کالری می باشند و هیچ ارزش تغذیه ای ندارند.


18- شکلات سیاه بخورید. شکلات سیاه دارای آنتی اکسیدان می باشد.


19- در آخر بازهم ورزش را از یاد نبرید.
رژیم افزایش وزن این نیست که هرچه می خواهیم بخوریم، بلکه باید همیشه تنوع و تعادل را، چه در رژیم افزایش وزن و چه در رژیم کاهش وزن، رعایت کنیم.

داوودقادرزاده بازدید : 157 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

ارتباط میان علایم سرماخوردگی و شرایط روحی

ارتباط سرماخوردگی با شرای روحی

طی مطالعه‌ای که اخیراً توسط بیولوژیست‌ها انجام گرفته است روشن شده است که میان علایم و دوره سرماخوردگی و وضعیت روحی ارتباط مستقیم وجود دارد. در این مطالعه دو گروه از افراد سرماخورده را با شرایط روحی مختلف مقایسه کرده‌اند. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد افرادی که دچار سرماخوردگی هستند و روحیه شادی دارند در مقایسه با افراد سرماخورده‌ای که غمگین هستند هورمون‌های استرس کمتری ترشح می‌کنند و علایم سرماخوردگی نیز در آنها کمتر و دوره سرماخوردگی کوتاه‌تر است.
بعلاوه نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که هر چه افکار مثبت و در نتیجه احساس خوشحالی بیشتر باشد علائم بیماری کمتر، دوره بیماری کوتاه‌تر است.

منبع: دانشگاه تربیت مدرس
داوودقادرزاده بازدید : 163 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)
علت اصلی بیخوابی عدم رعایت بهداشت خواب است که بیش از ۵۰ درصد بیخوابی‌ها ناشی از آن است مثل خواب یا عدم توجه به مصرف موادی که موجب بیخوابی می‌شوند و یا بعضی از دارو‌ها یا بعضی از مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی مثل چای و قهوه و عدم تامین شرایط مناسب محیط خواب و عدم وجود نور مناسب و سرو صدای زیاد که غالب بیخوابی‌ها به این دلایل اتفاق می‌افتد. 

وی در ادامه افزود: علل دیگری هم برای این بیماری وجود دارد از قبیل استرس‌هایی که در طول روز ایجاد می‌شوند و بیماری‌های جسمی و روحی روانی که در بروز بیخوابی نقش دارند. 

صادق نیت اظهار داشت: درمان بیخوابی به علت آن برمی‌گردد اگر علت آن رفع شود بیماری بهبود می‌یابد اگر علت بی‌خوابی عدم رعایت بهداشت خواب باشد با آموزش و توجه بهداشت خواب شکل بیخوابی هم رفع می‌شود اگر علت بیماری‌های جسمی مربوط شود مثل بیماری‌های قلبی، تنفسی و بیماری‌هایی که با درد شبانه همراه باشد این بیماری‌ها باید درمان شود تا بی‌خوابی بهبود پیدا کند اگر علت استرس‌هایی باشد که در طول روز ایجاد می‌شود باید عوامل استرس‌زا را کاهش داد و یا چنانچه علت ناشی از بیماری‌های روحی و روانی باشد ابتدا باید ان را درمان کرد. 

این متخصص در پایان خاطر نشان کرد: علت بیخوابی ابتدا باید مشخص شود سپس به درمان آن اقدام شود در غیر این صورت درمان علامتی و مصرف قرص‌های خواب آور می‌تواند مشکلی را هم به مشکلات فرد اضافه کند و آن عادت به داروهای خواب آور است که درمان را سخت‌تر می‌کند. 
داوودقادرزاده بازدید : 167 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

عادات خواب خوب کدامها هستند؟

هر روز در يک زمان مشخص به رختخواب رفته و در يک زمان مشخص هم از رختخواب بلند شويد. در روزهاي تعطيل، اين زمان را فقط تا يک ساعت مي توانيد افزايش دهيد. نظم به شما کمک ميکند تا ساعت بيولوژيکي بدنتان را تنظيم کنيد.

ذهن خود را قبل از رفتن به رختخواب، کاملا پاک کنيد.آيا شما از آن دسته آدمهايي هستيد که وقتي در رختخواب دراز کشيده ايد، مشکلات روزانه يا نگراني هايتان در خصوص فردا را به طور مکرر مرور ميکنيد؟ اگر اينطور است، پس قبل از رفتن به رختخواب، ليستي از نگراني هاي روزانه و چيزهايي که بايستي فردا انجام شود را بنويسيد و بعد با ذهن آرام به رختخواب برويد.

براي خواب خود، تشريفات خاصي تعريف کنيد تا در طول انجام اين تشريفات، بدنتان آرام آرام براي خواب آماده گردد. حداقل يکساعت قبل از رفتن به رختخواب، لباسهايتان را عوض کرده و لباس خواب بپوشيد، دست و صورتتان را شسته و مسواک بزنيد. بدين ترتيب تشريفات خوابتان آغاز ميگردد. و بعد مي تواند با گوش دادن به موسيقي، خواندن روزنامه و يا نوشتن دفتر خاطرات ادامه پيدا کند.

                     

قبل از رفتن به رختخواب، به دستشويي برويد. يادتان باشد قبل از خواب، هرگز در خوردن مايعات، زياده روي نکنيد.

مطمئن شويد که اتاق خوابتان، خنک، تاريک و آرام است.

بعد از خاموش کردن چراغها، بر اساس علاقه تان يک تکنيک آرام بخش انجام دهيد ( مثلا نقس عميق بکشيد، يا عضلاتتان را شل کنيد، و يا تصاوير زيبا در ذهنتان مجسم کنيد).

از اتاق خوابتان فقط براي خواب يا روابط عاشقانه استفاده کنيد. هيچ وقت در اتاق خواب:

 مطالعه نکنيد           تلويزيون تماشا نکنيد            با تلفن صحبت نکنيد

اگر بعد از پانزده يا بيست دقيقه که در رختخوابتان دراز کشيده ايد خوابتان نبرد ... همينطور به ساعت خيره نشويد و منتظر نمانيد که کي خوابتان ميبرد؛ بلکه از جايتان بلند شده و کاري که خسته تان کند اما آرامش بخش باشد انجام دهيد ( مثلا يک مجله ساده بخوانيد يا يک فيلم قديمي تماشا کنيد).

چهار تا شش ساعت قبل از رفتن به رختخواب، ورزش کنيد. ورزش، مهيج و محرک است بنابراين يادتان باشد که هرگز نزديک به زمان خواب، ورزش نکنيد.

نوشيدني هاي کافئين دار را فقط صبح ها مصرف کنيد. در زمان خواب از مصرف الکل يا مواد نيکوتين دار جدا خودداري کنيد.

ممکن است مصرف بعضي از داروها، با برنامه خوابتان تداخل پيدا کند؛ بنابراين قبل از هر چيز، در خصوص نسخه، داروهاي تجويز شده و احيانا داروهاي مکملي که مصرف ميکنيد با پزشکتان مشاوره کنيد.

افسردگي و مشکلات عاطفي مي تواند شما را بيدار نگه داشته و حتي عوارض بدتري هم داشته باشد. در اين موارد مشاوره با متخصص سلامت روان، کمک موثري به شما مي کند.منبع

داوودقادرزاده بازدید : 136 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)
«رنگ رخساره خبر می دهد از سرّ ضمیر». برای اینکه پوست و موی زیبایی داشته باشید، می توانید توصیه های نیوشا ضیغمی را بخوانید. اومدتی است کلینیک زیبایی تاسیس کرده و علاوه بر بازیگری در این رشته هم در حال فعالیت است.

مجله اینترنتی برترین ها

مجله تندرستی:
 «رنگ رخساره خبر می دهد از سرّ ضمیر». برای اینکه پوست و موی زیبایی داشته باشید، می توانید توصیه های نیوشا ضیغمی را بخوانید. اومدتی است کلینیک زیبایی تاسیس کرده و علاوه بر بازیگری در این رشته هم در حال فعالیت است.

همه به انتخاب لوازم آرایشی - بهداشتی مناسب، استفاده از کرم و لوسیون های مناسبی پوست و ... فکر می کنند. اما همه راه های حفظ سلامت پوست در همین خلاصه نمی شود. برای شادابی پوست باید به نکته های کلیدی ظاهرا ساده اما فوق العاده حیاتی هم توجه کرد که بدون آنها هیچ کدام از محصولات آرایشی بهداشتی کار نمی کنند. ممکن است فکر کنید این توصیه هل را بارها شنیده اید، اما مگر اصول هر کاری ثابت نیستند؟ در بازیگری هم 100 سال قبل همان چیزهایی را آموزش می داده اند که امروز آموزش می دهند. اصول زیبایی پوست هم همین است.1- سفیدی، سلامت نیست

بعضی افراد رنگ پوست شان اصطلاحا «مهتابی» است. پوست این افراد اگرچه روشن است، اما سفید و گچی نیست. بنابراین باید نسبت به پوست صورت تان زمانی که «گچی رنگ» شده است، حساس باشید. شاید کم خون شده باشید! پس با پزشک مشورت کنید.

2- بوتاکس ممنوع

هر چند یکی از راه های از بین بردن و کنترل ایجاد چین و چروک صورت، تزریق بوتاکس است اما حداقل برای آنکه دیرتر دست به این کار بزنید، باید به تغذیه تان توجه کنید. مصرف میوه وسبزی تازه، غلات و روغن زیتون به دلیل آنتی اکسیدان هایی که دارد مانع از بروز چروک صورت می شود. مصرف لبنیات پرچرب و خوراکی های شیرین با شیرینی غیرطبیعی (مثل نوشابه های رژیمی) را نیز به حداقل برسانید.

3- فرار از خشکی

پسوتی که در حد متعادل مرطوب نباشد. سالم نیست. بنابراین پوست مانند زمانی که از حمام آمده اید و رطوبت خاصی روی آن است. اگر پوست تان خیلی خشک است یا رطوبت بیش از اندازه دارد، باید برای تعدیل آن اقدام کنید. برای این منظور با متخصص پوست مشورت کنید.

4- گردش خون

یکی از راهکارهای حفظ سلامت پوست صورت گردش خون مناسب و اکسیژن رسانی به پوست است. برای این منظور یکی از راهکارها، شست و شوی وست با آب سرد، ماساژ دادن صورت در حمام زیر دوش آب ولرم و نوشیدن آب کافی برای جریان مناسب گردش خون است. استفاده از کرم های حاوی اسید میوه نیز همین اثر را دارد.

5- لایه برداری کنید

اگر سلول های مرده لایه نخستین پوست با روش مناسب برداشته شود، پوست برای ساختن لایه جدید تحریک می شود. به این ترتیب پوست صورت شاداب می شود. برای این کار از مخلوط لیموترش و خیار، لیموترش و ماست و لیموترش و آب گوجه فرنگی استفاده کنید. پس از مالیدن این محلول ها به صورت، به آرامی با دست پوست صورت را از پایین به سمت بالا ماساژ بدهید. این کار را هفته ای دو بار انجام دهید.

6- فقط نخوابید

این توصیه را بارها شنیده اید که خواب کافی باعث حفظ سلامت و شادابی پوست می شود اما به این نکته دقت کرده اید که خواب باید «آرام» باشد؟ اگر قرار باشد یک گوشتان به زنگ تلفن و گوش دیگرتان به زنگ در و حواستان به زنگ موبایل باشد، 10 ساعت در روز هم که بخوابید، اثری ندارد. بنابراین برای آنکه خواب آرامی داشته باشید، موقع خواب، تمام عوامل استرس زا را از خودتان دور کنید. خواب کافی باعث حفظ سلامت پوست می شود.7- چربی مناسب

برخلاف تصور، پوستی که اصلا چرب نباشد، مستعد چروک خوردگی است. بنابراین باید پوست صورت چربی متعادلی داشته باشد. اگر بعد از حمام و استفاده از شامپو بدن یا صابون بدن مناسب با پوست تان، دچار خارش یا قرمزی پوست می شوید، باید میزان چربی پوست تان را تنظیم کنید. محصولات زیادی در بازار برای این منظور وجود دارد. برای انتخابش با یک مشاور زیبایی و پوست و مو مشورت کنید.

8- ورزش

یکی از دلایل چروک پوست، اضطراب است و یکی از راهکارهای مهم کاهش آن هم ورزش.
منبع شهرخبر
داوودقادرزاده بازدید : 158 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)
اگر فشار خون دارید این چایی را نخورید
محققان می گویند اثر داروی «نادولول» که فشار را پایین می آورد، بعد از نوشیدن چای ...
1 11 0 نظر
[-] اندازه متن [+]


به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از سلامانه، خیلی ها چای سبز را یک نوشیدنی مفید می دانند اما دانشمندان به تازگی متوجه شده اند، نوشیدن چای سبز می تواند مانع کارکرد درست داروی فشار خون در کسانی شود که فشار خون بالا دارند.

 

محققان می گویند اثر داروی «نادولول» که فشار را پایین می آورد، بعد از نوشیدن چای سبز کمتر می شود. آنها به کسانی که این دارو را می خورند توصیه کردند سراغ چای سبز نروند و هشدار دادند، نوشیدن چای سبز می تواند روی بعضی دیگر از داروها هم اثر بگذارد.


محققان ژاپنی فشار خون 10 مرد و زن سالم را بعد از خورن «نادولول» اندازه گرفتند. آنها برای 2 هفته به افراد روزی 2 فنجان چای سبز و سپس  دارو دادند و بعد همین کار را با آب تکرار کردند. خوردن چای سبز، میزان دارویی که به خون می رسید را سه چهارم کم کرد. این دارو برای مداوای ضربان قلب نامنظم و جلوگیری از میگرن هم کاربرد دارد.

 

نتایج این تحقیق در مجله «Clinical Pharmacology & Therapeutics» منتشر شد.

داوودقادرزاده بازدید : 162 پنجشنبه 19 دی 1392 نظرات (0)
هر چه افراد بیشتر پا به سن می گذارند، خطر تحلیل رفتن سلول های مغزی و در نتیجه ضعف حافظه شان بیشتر می شود. به همین دلیل است که متخصصان حل پازل یا بازی های فکری را برای فعال نگه داشتن ذهن توصیه می کنند. اما مطالعه جدیدی در دانشگاه تگزاس نشان داده که عکاسی دیجیتال تاثیر به مراتب بیشتری بر روی حافظه افراد بالای 60 سال دارد.

در این تحقیق 221 فرد 60 تا 90 ساله مورد مطالعه قرار گرفتند. نتایج این تحقیق نشان داد که حل جدول کلمات متقاطع و گوش کردن به موسیقی کلاسیک تاثیری بر روی بالا نگه داشتن هشیاری افراد سالخورده ندارد. در عوض پیشرفت در یک سری مهارت های خاص نظیر عکاسی دیجیتال و نقاشی، به علت درگیر نگه داشتن ذهن به صورت ادامه دار، تاثیر قابل توجهی بر روی بهبود حافظه دارد.

این مطالعه همچنین نشان داد که صرفاً پرداختن به این فعالیت ها کافی نیست، بلکه افراد می بایست مهارت های جدید را یاد گرفته و تلاش کنند تا بر آن ها مسلط شوند. در حقیقت این چالش یادگیری مستمر و بلند مدت است که از زوال ذهن افرد در سنین بالاتر جلوگیری می کند.

شاید نتایج این مطالعه آن قدرها هم دور از ذهن نبوده باشد. هر وقت که ما مهارت جدیدی یاد می گیریم، احساس می کنیم باهوش تر شده ایم. مشکل اینجا است که وقتی افراد سن شان بالا می رود، انگیزه ای برای یادگیری چیزهای جدید ندارند، و همین مسئله کاهش توان ذهنی و ضعیف شدن حافظه شان را تشدید می کند.

پس اگر دفعه بعد یکی از افرادِ پا به سن گذاشته خانواده تان حال و حوصله یاد گرفتن چیز جدیدی را نداشت، بدانید که زنگ خطر به صدا در آمده. شاید بهتر باشد دوربین دیجیتال نازنین تان را کمی به او قرض داده، یا یکی نو برای اش بخرید! محمدزرین صدف
منبع:نارنجی لینگ خبر
داوودقادرزاده بازدید : 167 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (0)

 

اگر امشب جایی دعوت دارید شیر نخورید
پژوهشگران به خانم هايي که مراسم عروسي و يا خواستگاري در پيش رو دارند توصيه مي‌کنند رژيم غذايي خاصي براي داشتن زيبايي بيشتر در اين مراسم را از قبل رعايت نمايند

به گزارش سرویس علمی جام به نقل از باشگاه خبرنگاران، با وجود مزاياي فراواني که مصرف شير براي سلامت افراد به ويژه بانوان دارد اما براي گروه خاصي از بانوان مصرف زياد آن به صورت خالص توصيه نمي‌شود.


گفتني است، تحقيقات نشان داده است دختراني که در روز دو يا چند ليوان شير مصرف مي‌کنند تا 20 درصد بيشتر از ساير دختراني که تنها روزي يک ليوان شير مصرف مي‌کنند در معرض ابتلا به "آکنه‌هاي پوستي" قرار دارند.


پژوهشگران علل خاصي از جمله عدم وجود چربي در شير، خالصي قند موجود در شير و يا هورمون‌هايي که در شير ترشح مي‌شوند را از جمله عللي مي‌دانند که مي‌توانند سبب ايجاد آکنه در افراد شود و به ويژه در قرارهاي کاري يا مهماني‌ها باعث "کاهش اعتماد به نفس" آنها شود.


دانشمندان و متخصصان پوست و مو براي رفع اين مشکل در ايجاد آکنه‌هاي پوستي به دختران نوجوان توصيه مي‌کنند به جز يک ليوان شير در طول روز در باقي ساعات براي رفع نياز بدن به لبنيات از ساير فرآورده‌هاي مشتق شده از شير مانند ماست، بستني، پنير، کره، خامه و نظاير اين مواد غذايي استفاده کنند زيرا "مولکولهاي چربي" شير در اين حالت شکسته مي‌شود و در نتيجه مشکلاتي مانند آکنه‌هاي پوستي کمتر به وجود مي‌آيد.منبع:شهرخبرلینگ خبر

درباره ما
ارائه دهنده مطالب علمي درموضوعات مديريت ،اقتصاد،روانشناسياخبارفناوری وپزشکی و... به بزرگترین سایت تفریحی وسرگرمی خوش آمدید
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آمار سایت
  • کل مطالب : 222
  • کل نظرات : 26
  • افراد آنلاین : 1
  • تعداد اعضا : 3
  • آی پی امروز : 11
  • آی پی دیروز : 40
  • بازدید امروز : 50
  • باردید دیروز : 106
  • گوگل امروز : 0
  • گوگل دیروز : 2
  • بازدید هفته : 182
  • بازدید ماه : 2,429
  • بازدید سال : 6,338
  • بازدید کلی : 117,807
  • کدهای اختصاصی

    الکسا

    a href="http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com">