close
دانلود آهنگ جدید
سایت تفریحی جهان فردا - 5

سایت تفریحی جهان فردا

چگونه به اهداف خود برسیم؟

خیلی وقت ها شده که هدف ها و ایده های خیلی خوبی برای آیندمون تو ذهنمون داشتیم؛ اما به خیلی ها شون نرسیدیم. تصور بکنین که اگه به اکثر ایده هامون و اهدافمون میرسیدیم چقدر زندگیمون با الان فرق میکرد. به ویژه شما که در حال طی کردن مدارج علمی هستی، مطمئنم که اهداف خیلی زیادی داشتی اما هنوز نتونستی به خیلی از این اهدافت برسی. برای همین در وبسایتمون یه سه‌گانه از استراتژی هایی نوشتیم که عمل کردن به اونها میتونه خیلی در این زمینه به شما کمک بکنه. البته این استراتژی ها برای کمک به زبان آموزان جهت یادگیری زبان نوشته شده اما به طور کلی برای هر هدف دیگه ای فرقی نداره و میشه همین استراتژی ها رو اعمال کرد.

نوشته ی اول : تغییر رویکرد فکری

اولین قدم برای رسیدن به اهدافمون اینه که رویکرد فکری مثبتی نسبت به خودمون داشته باشیم. اگه توجهی به زندگی آدمهای موفق بندازین، میفهمین که هیچوقت در توانایی های خودشون هیچ شکی ندارن و معتقدن که از عهده ی انجام هر کاری بر میان. بنابراین این موضوع در قدم اول بسیار مهمه.

نوشته ی دوم : اهداف هوشمند (SMART)

در قدم دوم بایستی دقت کنین که اگه اهدافتون رو هوشمندانه (SMART) انتخاب نکنین، احتمال رسیدن به اونها خیلی کم میشه.

حالا اهداف هوشمند (SMART) چه اهدافی هستند؟

۱- اهداف مشخص (Specific)

۲- اهداف قابل‌اندازه‌گیری (Measurable)

۳- اهداف به دست آوردنی (Attainable)

۴- اهداف مرتبط (Relevant)

۵- اهداف مبتنی بر زمان (Time-based)

همونطور که دقت کردین SMART در حقیقت مخفف کلماتی هست که در بالا اومده. اما خودش به طرز عجیبی هم معنی دار هست و به راحتی میتونه یادتون بمونه. توضیحات مفصل در مورد هرکدوم از این پارامترها رو در نوشته ی دوم میتونین بخونین.

نوشته ی سوم : رسیدن به اهداف

دو قدم قبلی برای وقتی بود که هنوز در حال انتخاب هدفتون هستین. اما وقتی هدفتون رو انتخاب کردین (اونم هدف SMART) آیا دیگه حتما به هدف میرسین؟ معلومه که نه! حالا دیگه بایستی در راه رسیدن به هدفتون ثابت قدم باشین. این اصلی ترین موضوعیه که در نوشته ی سوم به اون پرداختیم.

یکی از عملی ترین کارهایی که تو این نوشته به شما نشون دادم، ایجاد عادت های جدید برای رسیدن به هدف، با استفاده از چرخه ی عادت هست. تو این نوشته توضیح دادم که چرخه ی هر عادتی که ما در طول روز داریم یه چیزی تو مایه های دیاگرام زیره:

حالا یه آقایی به اسم داهیگ توضیح داده که ما میتونیم عادت های روزانه مونو به راحتی جهت رسیدن به اهدافمون تغییر بدیم.

مثلا فرض کنین که صبح ها وقتی از خواب بیدار میشین، عادت زیر رو دارین:

یعنی تا از خواب بیدار میشین، سریع میرین سراغ ایمیلهاتون و سایتهای خاصی که دوست دارین. حالا میتونین این عادت تقریبا به درد نخور رو به عادت روبرو تبدیل کنین: به جای چک کردن ایمیل و بقیه موارد، نیم ساعت زبان بخونین. حالا دیاگرامتون میشه شکل زیر:

یعنی شما یه تغییر تو عادت فعلیتون دادین و یه عادت مفید برای خودتون تولید کردین. فکر نکنین این کار نشدنیه؛ خیلی ها این کار رو انجام دادن و جواب های خوبی گرفتن. برای همینه که کتاب آقای داهیگ جزو پرفروشترین کتابها بوده.

بنابراین نوشته ی سوم رو هم بخونین و مطالبی که گفته شده رو در طول راه رسیدن به هدفتون پیاده سازی کنین.

امیدوارم که خوندن این سه‌گانه و اعمال استراتژی‌های عنوان شده بتونه شما رو نه تنها به هدف یادگیری زبان، بلکه به دیگر اهدافتون هم برسونه

Parisa Morovati

متخصص روانشناسی یادگیری در زبانشناس


دیوانه ترین سگ دنیا که 2 میلیون طرفدار دارد! تصاویر

به گزارش پرداد به نقل از باشگاه خبرنگاران : کیم میلارد، یک معلم بریتانیایی بعد از اینکه آخرین ویدیو از سگش را در فیس بوک به اشتراک گذاشته است، معتقد شده که صاحب دیوانه‌ترین سگ دنیا می باشد.

این ویدیو که در صفحه شخصی اجتماعی این معلم به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد که سگ او در حال دویدن با حداکثر سرعت می باشد و همه چیز را به هم می‌ریزد در حالیکه میلارد گفته است که قبل از دویدن در خانه آن را برای قدم زدن برده بود.

ویدیوی 30 ثانیه‌ای که از این سگ به اشتراک گذاشته شده است، توسط جمعیتی به شمار 2.7 میلیون نفر دیده شده‌ است و با استقبال مواجه شده است.

دیوانه ترین سگ دنیا که 2 میلیون طرفدار دارد! +تصاویر

دیوانه ترین سگ دنیا که 2 میلیون طرفدار دارد! +تصاویر


a href="http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com"> [-Text1-]